Bursa’da 112 ekipleri müstacel vakalara gücük sürede ulaşıyor

Bursa İl Esenlik Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz, müstacel vakalara kentlerde 10, kırsalda ise 30 dakikada algı oranlarında yüzdelik 90’ın üstüne çıkıldığını ve ümranlı ülkelerdeki erişme sürelerinin yakalandığını bildirdi.

Yavuzyılmaz, Müstacel Keyif Hizmetleri Haftası zımnında yaptığı mukayyet açıklamada, acil afiyet hizmetlerinin hayat ile ölüm arasındaki tafsilatlı çizgi üzerinde cansiparane görev yaptıklarını tabir etti.

Bu hizmetin, kent merkezlerinden sunu dudak noktalardaki köylere büyüklüğünde uzanan haddinden fazla nazik ayrımsız hizmet olduğunu vurgulayan Yavuzyılmaz, “Züğürt ve yaralılara seçme türlü coğrafi ve iklim şartlarında en bodur sürede ulaşabilmek üzere cansiparane akım etmektedirler. Bu alanda Bursa 112’mizde, gen istasyon ağı ve arzulu ekiplerle vakalara kentlerde 10, kırsalda 30 dakikada algı oranları yüzde 90’ın üstüne çıkarılarak, mütekâmil ülkelerdeki idrak süreleri yakalanmıştır.” değerlendirmesinde bulundu.

Bursa 112’nin 1254 personeliyle selis ivedili sağlık hizmeti sunduğunu aktaran Yavuzyılmaz, şunları kaydetti:

“96 müstacel afiyet hizmetleri istasyonumuz, 143 alışılagelen 2 da motosiklet cankurtaran ile vatandaşlarımıza 7 çağ 24 saat kıvrak ivedi keyif hizmeti sunuyoruz. Bunu yaparken personellerimiz nazik tıpkısı fedakârlık ve çaba ile çalışıyorlar. Bu hafta vesilesiyle bilcümle 112 personelimizin haftası hümayun olsun diyor, Bursa’birlikte acil esenlik hizmetleri sürecinin yönetilmesinde emeği olan düzentileme arkadaşlarımıza teşekkürname ediyorum.”

Trafikte ambulanslara kat verilmesi üzerine dahi uyarılarda kâin Yavuzyılmaz, “Trafikte ambulans siren sesini duyduğunuzda asude olun. Hangi yönden geldiğini anlamaya çalışın. Yavaşlayın, birden fren yapmayın. Mümkünse aracınızı yolun kenarına çekin. Kavşaktaysanız yola çıkmadan ambulansın geçmesini bekleyin. yol açmak amacıyla abdestbozan değiştirecekseniz kesinlikle kurallara uyun. Çevir Sinyali kullanın. Cankurtaran güvenle geçtikten bilahare yolunuza kurallara uyarak devam edin. Ambulansın peşinde yordam yapmayın ve akıllıca fren mesafesi bırakın.” ifadelerini kullandı.

Share: