Ordu Site Hastanesi yüzdelik 50 tamamlandı

Kalabalık Site Hastanesi yüzde 50 tamamlandı

ORDU Cıvıl Cıvıl’üstelik yapımı bitmeme fail 900 yataklı vagon kent hastanesinin sert inşaatı yüzde 50 tamamlandı.

Cıvıl Cıvıl Üniversitesi aracılığıyla saha tahsis edilen, yapım aşamasına 2021 yılının Mart ayında başlanan 900 yataklı site hastanesinde çalışmalar tam hızıyla bitmeme ediyor. Mekân yolu kenarında, Kargaşa Üniversitesi yerleşkesi içerisinde saha düz hastanesinin toplamda 2 yıl kabilinden bire bir sürede tamamlanması hedefleniyor. Kentin esas ihtiyaçlarından birisi olan site hastanesinin tamamlanması ile yıllardır beklenen sayrılarevi sorunu üstelik çözüme kavuşacak.

Kargaşa Site Hastanesi’ne 8 farklı noktadan erişim sağlanacak

Kalaba Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşleri Dairesi Başkanlığı ekiplerinin üstelik muvasala için icraat gerçekleştirdiği alanda hastaneye ulaşım sıkıntısı yaşanmaması üzere evvel yerine Cıvıl Cıvıl- Giresun karayolundan kestirmece 2 kilometrelik bağlantı yolu açmada çalışmalar tamamlandı. Değişik noktalardan bile erişim imkanlarının kolaylaştırılması adına ekiplerin alanda çalışmaları bitmeme ediyor. Cümle bu icraat bittiğinde ise site hastanesine 8 farklı noktadan erişim imkanı olacak.

“Belde iller için dahi gür oldu”

Cemal Bay isimli vatandaş, Kalabalık’da açık yetenekli tıpkısı hastaneye yıllardır gerekseme olduğunu belirterek, “Tığ hastanenin tamamlanmasına seviniriz. Bize bakım verenlerin başımızın üzerinde yeri var. Bu hastaneye haddinden fazla ihtiyaç vardı, yapanlardan Cenabıhak razı olsun” dedi.

“Kalaba amacıyla balaban tıpkı ihtiyaçtı”

Ordu Site Hastanesi’nin mıntıka amacıyla çok yararlı olacağını düşündüklerini belirten Mualla Fuat Karaman isimli vatandaş, “Bence haddinden fazla iri aynı ihtiyaçtı. Böyle tıpkısı hastanenin şehrimize kazandırıldığı için memnunuz. Farklı hastanelerin yükü şişman oranda kalkacak, sair iller birlikte faydalanacak. Gelişigüzel taraftan anahtar ile ulaşılabilecek aynı konumda olduğu için insanlar zor çekmeyecekler. Yapanlardan Tanrı razı oldun” şeklinde konuştu.

Share: