Toprak kenarında cesedi bulunan bebeğin esas babası tutuklandı

Çeltek’ta toprak kenarında yalın çantasında cesedi mevcut bebeğin temel ve babası olduğu tespit edilen şüpheliler tutuklandı.

İl Güven Müdürlüğü Asayiş Yazıhane Müdürlüğü Cinayet Kürsü Amirliği ekipleri, Fatih Mahallesi’ndeki Orhan Gazi Caddesi’nde tarla kenarında 18 Ocak’ta çağa cesedinin bulunmasıyla ilgili soruşturmada, Yardımcı Terbiye ve Araştırma Hastanesinde 4 Ocak’ta dünyaya gelen bir bebeğin can kaydının yapılmadığını belirledi.

Polis ekibi, hastanede mevlit özne K.G’nin (27), Ünalan Mahallesi’ndeki apartta kaldığını tayin etti. K.G, gözaltına makbuz. K.G’nin ifadesi doğrultusunda bebeğin babası olduğu değerlendirilen S.D. (28) üstelik yakalandı.

K.G. ifadesinde Bartın’da yaşadığını, internette tanıştığı S.D. ile 1 yılı çok süredir ilişkileri bulunduğunu, arada bir Uşak’a gelerek S.D. ile kaldığını, gayrimeşru birlikteliklerinden ailelerinin haberi olmaması ve bakamayacaklarını düşündükleri üzere bebeği ölüme infirak ettiklerini söylediği öğrenildi.

Emniyetteki işlemin ardından adliyeye sevk edilen K.G. ve S.D. çıkarıldıkları hakimlikçe tutuklandı.

Fatih Mahallesi’ndeki Orhan Gazi Caddesi’nde küçükbaş efsanevi çiftliği bulunan R.H, 18 Ocak’ta polisi arayarak çiftliğinin karşısındaki boş tarlanın kenarında omuz çantasında çağa cesedi bulduğunu bildirmişti. Olayla ilişkin anket başlatılmıştı.

Share: