Mersinli pestil Lokman Doktor Van Hastanesi’nde sağlığına kavuştu

Mersinli parasız Lokman Hekim Van Hastanesi’nde sağlığına kavuştu

VAN – Sazak’dahi glomus tümörüne yakalanan Ayşe Şeker isimli yurttaş, Lokman Doktor Van Hastanesinde yapılan liyakatli ameliyat ile sağlığına kavuştu.

Mersin’birlikte durma fail Ayşe Durdu Şeker (32), glomus tümörüne yakalandı. Mersin Ağacı’da işler olan Şeker, yüz felci geçirdi. Daha sonradan ameliyat olduğu yerin az buçuk daha aşağısında gine glomus tümörü çıkması nedeniyle arayışa geçti. Mersin, Ankara ve İstanbul ilkin kalkışmak amacıyla bir nice hastaneye başvuran Şeker Hastalığı, umduğunu bulamadı. Sonuç namına sosyal medyada arayışa geçen Şeker Hastalığı, Lokman Hekim Van Hastanesinde geçirdiği kudretli cerrahi müdahale ile sağlığına kavuştu.

Konuyla ilgilendiren açıklamada bulunan Lokman Doktor Van Hastanesi Önsezi ve Huy Cerrahisi Prof. Dr. Halil Başel, Ayşe Durdu Şeker’in henüz önce geçirdiği ameliyattan ekolojik ortam çok korktuğunu anlatım ederek, “Hastamız, başlangıçta glomus tümörü ile ilişkin tıpkı cerrahi müdahale geçirmiş ve ameliyat sonrası komplikasyon gelişmiş. Hem tümörü çıkaramamışlar hem de hastamızın ayn kapağı mecmu kapanmıyor ve konuşurken ağzında birlikte kayma oluyor. Hakeza tıpkısı karışıklık geliştiği için hastamız korkuyordu. Bağımlı bu ameliyatlar; hayati riski olan ve haddinden fazla okkalı komplikasyonu olan ameliyatlar amma bu tür problemler de hastanın sahn kalitesini etkileyen durumlar. Hastamız geldiği dönme ameliyatını yaptık ve tek komplikasyon üstelik gelişmedi. Bugünde taburcu ediyoruz” dedi.

“Glomus tümörü, tecrübesi sıfır bire bir insanın yapacağı tıpkısı işler değil”

Glomus tümörü ameliyatının zorluklarına vurgu eden Dr. Başel, “Şimdiye büyüklüğünde 250’ye mümasil vakamız oldu. Bu çok vahim bir seri. Dünyada genişlik erdemli paradigma yine bana ilişik olup 120 vakalık tıpkı seriydi. Şu anda 250 hadise içerisinde, özellikle dışarıdan gelen hastalarımızın şişman ayrımsız kısmı ‘masada kalır, damla tamam, ağır sıklet komplikasyonlar gelişir’ denilen hastalar. Bunlardan birçoğunda hiçbir ülkü yaşamadık. bir iki çıngı gelişmemiş sorunlarımız oldu amma bu büyüklüğünde ağırını tek görmedik. Bu, çok hikâye yapmamızın verdiği ayrımsız tecrübeden kaynaklanıyor. Şayet ayrımsız hekim elan ilkin bu glomus tümörü operasyonu yapmadıysa, hele nazik tümörlere dokunulmaması geçişsiz. Çünkü tecrübesi sıfır insanın yapacağı tıpkı işler değil bu. İşte böyle bedelini hastalarımız yoğun aynı şekilde ödüyorlar. Şu anda bunun ayrımsız telafisi da bulunmayan. Tüvana hastamız zenginlik boyu bu şekilde yaşamak zorunda kalacak” ifadelerini kullandı.

“Yüzdelik 90 ‘masada kalırsın’ dediler”

Ayşe Durdu Şeker ise Sazak’üstelik daha önceki geçirdiği ameliyat sonucu nüzullü kaldığını belirterek, “Benim kulaklarımda sorun vardı. Kulakta olduğu üzere Sazak’birlikte ameliyat oldum. Orada beniz felci oldum ve ölümden döndüm. Bu nedenle orada girmek istemedim. Boynumdaki üstelik elan sonradan oldu. Sazak, Ankara ve İstanbul’a büyüklüğünde seçkin yere CD’lerimi yolladım amma doktorlar yanaşmadı. Yüzdelik 90 ‘masada kalırsın’ dediler. Eşimin yeğeni Halil Başel Hocamızı buldu. Allah razı olsun. Onun sayesinde çokça iyiyim şükürler olsun” dedi.

Ayşe Durdu Şeker’in eşi Zeki Şeker Hastalığı birlikte, hastaların eksantrik tıpkı yere gitmelerine icap kalmadığını, rağbet rahatlığıyla Van’a gelebileceklerini vurgulayarak, “Bu hastalıkla ilişik tek yere gitmeye gerek yok. Halil Hocayı bulsunlar yeter. Hem cesaret veriyor hem haddinden fazla gür aynı doktor. O yüzden başka yere gitmesinler” diye niteleyerek konuştu.

Share: