Cılızlaşmak istedi, gözünü hastanede açtı

– Önemsizleşmek istedi, gözünü hastanede açtı

Sivas’ta bir darülfünun öğrencisi basitleşmek amacıyla aktardan bitkisel olduğunu fikren aldığı zayıflama tozunu kullanınca hastanelik oldu

SİVAS – Sivas’ta ayrımsız üniversite öğrencisini önemsizleşmek için aktardan nebati olduğunu düşünerek aldığı zayıflama tozunu kullanınca hastanelik oldu.

Sivas’ta darülfünun okuyan Ceren Felaket isimli tendürüst kız fazla kilolarından şikayetçi olduğu amacıyla çabuk tıpkı şekilde kurumak istedi. O sırada görgüsüz kilo vermenin yollarını arayan taze kız, toplumsal medyada nebati olduğu sav edilen zayıflama tozu dikkatini çekti. Bir aktara anbean tozu realizasyon eden tendürüst kız tanım edildiği kabilinden tozu kullanmaya başladı. 3 devir süren kullanımın ardından gece saatlerinde kaldığı yurtta fenalaşan genç kız, arkadaşlarının durumu esenlik ekiplerine marifet vermesinin arkası sıra, kelle ağrısı, göden bulantısı ve voltaj düşüklüğü şikayetleriyle ambulansla hastaneye kaldırıldı. Hastanede yapılan tahlillerin peşi sıra karaciğer değerlerinin normalin üstünde görüldü. Doktorun zayıflama tozunu kullanmaya bitmeme ettiği taktirde karaciğerinin iflas edeceğini söylemesinin peşi sıra alışılmamış zihayat zihayat kız tedavisinin ardından hastaneden taburcu edildi.

“Karaciğerimin iflas edebileceği söylendi”

Sıkıntı, hastaneye kaldırılmasının ardından doktorun karaciğerinin batkı edebileceğini söylediğini belirterek, “Henüz evvel internette gördüğün zayıflama tozunu tıpkı aktara gidip aldım. Kilolarımdan şikayetçi olduğum amacıyla bunu kullanma gereksinimi duydum. Elan sonradan bu ilacı kullanmaya başladım. 3 kaşık yoğurdun içerisine benzeri kaşık bu tozu koyup tüketiyorsun ve ayrıksı tıpkı özdek yememek gerekiyor. Kul hiç bir şey yemiyerek bu tozu kullandım. 2 ahit süresince göden bulantım devam etti. Akşam saat 2 sularında mide bulantısı, baş ağrısı ve voltaj düşüklüğü yaşayarak fenalaştım. Arkadaşlarımla ambulansı aradık ve müstacel servise götürüldüm. Acilde serum ve kan tahlili yapıldı. Çözümleme sonucunda uykuluk değerlerim üstelik yükseklik gördü. Bu tozu daha fazla kullandığım taktirde karaciğerime vuracağını bu soy tozları kullanmamam gerektiğini ve bundan ortalık karaciğerimin batkı edebileceği söylendi. Bu tozu aldığım aktar dahi ise bunlarla ait hiçbir uyarma yapılmadı” dedi.

“Toplumsal medyada özendiriliyor”

Karabulut, bu dalan kilogram verme ürünlerinin sosyal medyada çokça fazla özendirildiğini tabir ederek, “Genelde güre çocuk namına bu ürünleri biz çokça aşkın kullanıyoruz. Zira kilolarımızdan çokça çok şikayetçiyiz. İnsanlar kilolarımız karşı konuştuğu amacıyla bu ürünlere henüz çok yönlendiriliyoruz. Bu yüzden bu ilaçları kullanmayıp daha natürel yollarla spor, egzersiz yapıp kilogram ita konusunda diyetisyenlerden yardım istenmesi gerekiyor. Benim kadar sonunu doğaç on paralık aynı molekül yapmayın. Çünkü ben az buçuk daha fazla kullanıp hastaneye başvurmasaydım ihtimal bile sonuçları ölümsek olacaktı ya da karaciğerimi kaybedebilirdim. Tavsiyem internette özendirilen bu şekil ilaçları kullanmayın” şeklinde konuştu.

Share: