Cankurtaran uçakla 2 hastanın nakli gerçekleştirildi

Keyif Bakanlığına ilişik ambulans uçak, duygu rahatsızlığı dolayısıyla geçmiş tedavisi Ankara’de yapılan hastayı Rize’ye, Rize’de kalp krizi sonucu karın hasarı oluşan hastayı ise doğacak tedavisi için İstanbul’a ulaştırdı.

Rize Esenlik Müdürlüğünden yapılan mukayyet açıklamaya göre, Esenlik Bakanlığına ilişkin ambulans uçak ile iki parasız nakli gerçekleştirildi.

Kalp rahatsızlığı kâin ve Hacettepe Üniversitesi Hastanesinde önceki tedavisi yapılan erkek hasta, tedavisinin devamı amacıyla Ankara’dan havalanan cankurtaran uçakla Rize-Artvin Havalimanı’na getirildi.

77 yaşındaki pestil, burada hazır bekletilen ambulansla Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim Bilimi ve Araştırma Hastanesi kardiyoloji bölümüne nakledildi.

Kalp krizi sonrası gelişen düşünce hasarı zımnında Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Terbiye ve Araştırı Hastanesi alçak bakım ünitesinde tedavisi tamamlanan 39 yaşındaki erkek sayrı, ambulansla Rize-Artvin Havalimanı’na, buradan da Keyif Bakanlığının ambulans uçağıyla istikbal tedavisi yapılması üzere İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Kent Hastanesine gönderildi.

Share: