18. Kardiyovasküler Cerrahide Yenilikler Kongresi’nde hareketli yayınla operasyonlar yapıldı

Antalya’bile düzenlenen 18. Kardiyoloji ve Kardiyovasküler Cerrahide Yenilikler Kongresi kapsamında kardiyoloji operasyonları etkin yayınla gerçekleştirildi.

Akdeniz Üniversitesinden yapılan açıklamaya göre, Türkiye Ruh ve Keyif Vakfı yoluyla Belek Turizm Merkezi’ndeki tıpkısı otelde Üniversitenin ocak sahipliğinde düzenlenen kurultay 4 aktarılma sürdü.

Kongre kapsamında Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Bölümü Anjiyografi Laboratuvarı’nda 10 karambol girişimsel kardiyoloji işlemi başarıyla yapıldı.

Japonya’dan Yoshihisa Kinoshita, Almanya’dan Kambis Mashayekhi, Türkiye’den Prof. Dr. Ömer Göktekin, Hollanda’dan Alexander Nap, Yunanistan’dan George Sianos kabilinden dünyaca ünlü girişimsel kardiyologlar kendi laboratuvarlarında yaptıkları girişimsel vakaları sundu.

Canlı yayınlanan operasyonlar, kongre katılımcıları vasıtasıyla izlendi.

“Değişik ülkelerden geride değiliz”

Açıklamada görüşlerine vadi verilen Türkiye His ve Afiyet Vakfı kurucularından Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Yüksek Oto, kongrede dünyaca adlı 178 kardiyolog ve duygu cerrahının konuşma verdiğini ve faal operasyonlarla deneyimlerini meslektaşlarına aktardığını belirtti.

Akdeniz Üniversitesi Tababet Fakültesi Kardiyoloji Bölümü Akademisyen Prof. Dr. Umuttan Doğan dahi artağan aynı kongre gerçekleştirildiğini kaydetti.

Kongrede ihtisas ve huy cerrahisi hastalıklarıyla ilişkin karambol vakaların konuşulup tartışıldığını aktaran Doğan, “Teknolojilerin bilimsel çerçevede kullanılabilmesi üzere bu cins ortamlarda tartışılması, çalışkan vakalar üzerinde gösterilmesi ve bunun eksiksiz meslektaşlarımıza iletilmesi, teknolojilerin ve tekniklerin dünyada birden yaygınlaşmasını sağlıyor. Bu konuda Türkiye namına diğer ülkelerden geride değiliz, tersine yarışıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Share: