Zimbabve heyeti, EXPO 2023’ün düzenleneceği Kahramanmaraş’ta ziyaretler gerçekleştirdi

Zimbabve heyeti, “Doğa Dostu Site ve Duyarlılık” asıl temasıyla gerçekleştirilecek EXPO 2023’e hazırlanan Kahramanmaraş’ta temaslarda bulundu.

Onikişubat Belediyesinden yapılan yazılmış açıklamaya göre, 23 April-31 Ekim 2023’te gerçekleştirilecek EXPO 2023’te kendilerine tahsis edilen alanı dercetmek ve kuracakları bostan hakkında hikmet almak için kente mevrut astronomi, Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek’i makamında müzakere etti.

Daha sonra Mahçiçek ile EXPO 2023 rekreasyon alanına güzeşte gök bilimi, buradaki çalışmaları inceledi.

Onikişubat Belediye Başkanı Mahçiçek’ten vukuf kayran yıldız bilimi üyeleri, EXPO 2023 tanıtım filmini izledi.

Zimbabve Cumhuriyeti heyetini Kahramanmaraş’ta ve EXPO 2023’de görmekten mutluluk duyduklarını tamlayan Mahçiçek, heyetin ziyaretinden ortalık memnuniyet duyduklarını dile getirdi.

Mahçiçek, “Zimbabve’nin kültürünü, tarihini, güzelliklerini EXPO 2023’da bilcümle beraber hem ulusal hem üstelik uluslararası düzeyde Kahramanmaraş’ta tanıtacağız. Zimbabve’ye tahsis ettiğimiz kayran amade, bilcümle bu arada fiilen çokça iyicene tıpkısı bostan yapacağız.” ifadelerini kullandı.

Zimbabve Cumhurbaşkanlığı Stratejik Planlama ve İş Geliştirme Direktörü Gamuchirai Kapembeza dahi Mahçiçek’e büyük karşılamalarından çevre teşekkür etti.

EXPO 2023’te düz almalarının Zimbabve’ye hesaplı, toplumsal ve kültürel anlamda fırsatlar sunacağını tabir fail Kapembeza, Onikişubat ilçesi ile ülkelerinden aynı kent ortada muadele protokolü imza etmek amacıyla öneri sunduklarını kaydetti.

Zimbabve heyeti henüz bilahare Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odasına (KMTSO) geçerek burada aksiyon insanlarıyla benzeri araya geldi.

Share: