Yozgatlı gençlerin gecesi, cips poşetinden çıkan ölü fareyle kabusa dönüştü

Yozgat’ta kız yurdunda artan 4 eş, tevellüt günü kutlaması bire bir zincir marketten cips satın aldı. Veladet haset kutlaması amacıyla hazırlık özne öğrenciler, odalarına gelip cips paketini tabağa boşalttıkları anda cipsin içindeki fare ölüsünü gördüklerinde şoke oldular. Öğrenciler, o anları çökertme telefonlarına kaydederek müstacelen Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER) ile Ekincilik ve Orman Bakanlığı Alo 174 İhbar Hattı’na iletip, oradan birlikte polis güçleri merkezine şikayette bulundular.

“TEVELLÜT HASET KUTLAMAK İÇİN TOPLANMIŞTIK”

Cips paketinin içinden çıkan fare ölüsünü gördüklerinde haddinden fazla şaşırdıklarını söyleyen Hatice Kına şunları aktardı. “Sabık dönem aldığımız cipsin içinden fare ölüsü daha çok. Tevellüt günü amacıyla toplanmıştık arkadaşlarımızla gelişigüzel. Cips paketini tabağa döktüğümüzde fare ile karşılaştık. Alışılmamış olduk, arkadaşlarımızın bazıları kustu. İnsan hayatını basitmiş kadar algılıyorlar. Ben bilcümle yetkililere sesleniyorum, olay soruşturulmalı. Bunları çocuklarımız, ailemiz dizge yiyor ve çor sahibi oluyoruz.

“PAKETTE HİÇBİR DELİK YOKTU”

Pakette hiçbir şekilde hapishane yoktu, zaten paketi açtığımızda içinden çok şükür yemedik. Tabağa döktük, hakeza tıpkı olayla karşılaştık. Biz 4 arkadaşla yurtta kalıyoruz. Arkadaşımızın veladet gününü kutlayacaktık, servis tabağına cipsi döktüğümüzde fareyi gördük ve şok olduk. Bunun üzere vacip seçkin yere başvuru yapacağız” dedi.

Share: