Yengi Partisi Umumi Başkanı Özdağ’dan suikast iddiası

Galibiyet Partisi Genel Başkanı, İstanbul Milletvekili Beklenti Özdağ, “namına suikast yapılması amacıyla eylem grubu kurulduğunu” gelecek sürdü.

Özdağ, Meclis’te düzenlediği matbuat toplantısında, İçişleri Bakanlığından dal düzey bir bürokratının kendisiyle irtibat geçtiğini söyledi. Bu kişinin “İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun namına ve Sedat Peker’e suikast amacıyla iki gösteri grubu oluşturduğu bilgisini verdiğini” iddia eden Özdağ, bir kitap ile konuyu MİT’e ilettiğini ve konuyu kapattıklarını savundu.

Özdağ, ilişik yerlere bilgelik verdikleri üzere şimdiye kadar durumu kamuoyuyla paylaşmadıklarını rapor ederek “Bu tezkere Melik Fidan yoluyla Süleyman Soylu’ya yollanmış. Bu, devletin ayağa düşmesidir. Devlette protokoller vardır, bunu ortaya dökemezsiniz.” diye konuştu.

Özdağ, antrparantez, Ankara’de “benzeri terör örgütüne operasyonda gözaltına alınan kişilerin ilk namına müteveccih suikast için görevlendirildiğini ancak sonra suikast girişiminden vazgeçildiği amacıyla bu şahıslara ameliyat yapıldığı” iddiasında birlikte bulundu.

Başörtüsüne garanti sağlayan temel değişikliği teklifine ilgili benzeri soru üzerine Özdağ, şu değerlendirmeyi yaptı:

“Sayın Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bozukluk hakeza benzeri bar verdiği benim için bir nikbet konusudur. Cumhur Reisi adayını belirleyememiş Kavim İttifakı’nın, Cumhur Reisi Erdoğan’ın önünü açması siyasetin ters karakteriyle pahal düşmektedir. Erdoğan, acı bire bir ululuk adamıdır amma gani aynı siyasetçidir. Kemal Kılıçdaroğlu namına böyle bire bir amerikan bar atarsa o birlikte bunu değerlendirir.”

Share: