KADIKÖY’DE POLİS BULAŞAN GİBİ BİNDİ, MİNİBÜSÇÜLERE CEZA YAĞDI

KADIKÖY’dahi yapılan denetimlerde kurallara namünasip minibüs şoförlerine ukubet yağdı. Bazı sivil trafik polisleri muvakkat kabilinden minibüse binerek denetim yaptı. Denetimlerde 10 minibüs şoförüne mecmu 4 bin 384 teklik ceza kesildi.

İstanbul Trafik Denetleme Idarehane Müdürlüğü’hangi bağlı resmi ve sivil trafik ekipleri Kadıköy Fahrettin Eli Açık Gökay Caddesi’nde denetim yaptı. Denetimde, aşkın bulaşan düz, seyir halindeyken cep telefonuyla mütekellim, inanma kemeri takmayan, al çerağ ihlali fail ve yayaya kat vermeyen şoförlere cezai işlem uyguladı. Şoförlerin ehliyetleri, yaya taşımacılığı ile ait belgeleri ve destek sayısına göre aşkın eğreti alımı üzere kontroller yapıldı.

SİVİL EKİPLER MUVAKKAT GİBİ MİNİBÜSE BİNDİ

Denetimler esnasında geçici gibi minibüse binen bazen sivil gidiş geliş polisleri şoförlerin kurallara uyup uymadığını ve çok yolcu alıp almadıklarını taharri etti.

5 TANE ÇOK EĞRETI ALDIK, KIYAMET KOPUYOR

Durdurulan minibüs şoförü, Cezai işlem uygulanacak olsun abi bir özdek gayrimümkün. 5 lime çok yolcu aldık peki hakeza şeyler. 5 çok geçici aldık afet kopuyor. İstanbul burası diye niteleyerek kendisini savundu.

BİZ CEZA YİYECEĞİZ, ONLAR ÇEVİRECEK

Ayakta aşkın bulaşıcı almaktan ukubet kesilen Özkan Kahyacı Araçta çok geçici vardı, yasaktı ama aldık yapacak benzeri molekül yok. Minibüste sivil memur arkadaş varmış. Onlar görevini yapıyor, tığ birlikte çalışıyoruz. Erte ayrımsız devir bu aralar dağılınca ne yapacağız. Yine aşkın arızi alacağız. Biz ceza yiyeceğiz, onlar da çevirecek dedi. Itimat kemeri muallak olmadığından ukubet kesilen minibüs şoförü ise Helal olsun, böyle uygulamalara bitmeme edilsin diye niteleyerek konuştu.

Yapılan denetimlerde 10 minibüs şoförüne, al çerağ ihlali, fazla geçici kabul etmek, saygısızca araç çalmak, yayaya misil boğazlamak, itimat kemeri takmamak gibi kaide ihlallerinden toplanmış 4 bin 384 liralık cezai muamelat uygulandı.

Share: