Seçme sabahleyin sokak çıkmaz gezip sokak hayvanları amacıyla yem bırakıyor

Temas sabahleyin çıkmaz çıkmaz gezip sokak hayvanları için yem bırakıyor

YOZGAT Yozgat’ta faal Sonya Kuluman, mânialı, sayrı ve dertli çıkmaz hayvanlarına evinin bahçesini açtı. Kuluman, hem hayvanları besliyor, iyileştiriyor hem da duygusal dostlarına evlerinin kapılarını açarak bakir sahipler arıyor.

Sorgun ilçesinde aktif Sonya Kuluman, sokak hayvanlarına destek olmak, onların yemek, akarsu, keyif ve barınma ihtiyaçlarını bloke etmek için 2005 yılından itibaren evinin kapılarını onlarca çıkmaz hayvanına açtı. İlçede türlü nedenlerle yaralanan, hastalanan hayvanları tedavi ettirip iyileşmesini sağlayıcı Kuluman, bahçesinde baktığı hayvanların dışında gelişigüzel dönme eğlenceli olarak özge çıkmaz hayvanlarının üstelik beslenmesini yapıyor. Özellikle antipatik şita günlerinde çıkmaz hayvanlarının aşındırmak ve akarsu ihtiyacını karşılayan Kuluman, vatandaşlardan hem destek bekliyor hem üstelik hayvanların sahiplendirilmesini istiyor.

Çıkmaz hayvanlarının fahri kendisine bakımını ve beslenmesini yaptığını söyleyen Sonya Kuluman, “Sokak hayvanlarına bayıla bayıla bakıyorum, onlar tıpkı çocuklarımız kadar. Herkesten çıkmaz hayvanlarına bindi bekliyorum. Hayvanların sıcaklığını, sevgisini hissetsinler istiyorum. Hayvanların aut tufeyli bakımları yapılıyor. Kendi imkanlarımızla, belediyemizin destekleriyle başkalarının sebebiyle hayvanların kısırlaştırmalarını yaptırıyoruz. Ego bu hayvanlara 2005 yılından beri bakıyorum. Onlar amacıyla şimdiye büyüklüğünde çabalıyorum.” dedi.

Sokak hayvanlarının beslenmelerine aldıkları mamalar ile destek veren Sorgun Sevecenlik Eli Derneği Başkanı Bulak Ünal ise Sonya Kuluman’a teşekkür ederek “Soğuklarda bu canların beslenmesi ve korunması gerekiyor. Herkesin bu konuda duygun olmasını istiyoruz. Tığ çabucak bu hayvanlar haris ve susuz kalmasın onu istiyoruz. Biz herkesin desteğini bu konuda bekliyoruz.” şeklinde konuştu.

Share: