Şaban Cengiz Vakfı, zelzele bölgesine yardımlarını sürdürüyor

Zelzele felaketi sonrası mecbur olduğu şirketlerle alay malay bölgenin tamamında tam imkanlarıyla seferber olan Şaban Cengiz Vakfı, ayrımsız kocaoğlan fazla süredir yer sarsıntısı bölgesinde deli dolu olarak yardım faaliyetlerini sürdürüyor.

Dünyalık, yaptığı kayıtlı açıklamada, depremden etkilenen bölgede bugüne dek yapılan çalışmaları paylaştı.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Depremin 2. haset vakfımızdan yola çıkan ekipler, 8 Şubat’ta bölgeye erişmiş ve öncelikli kendisine tahaffuz ve besin ihtiyaçlarını depremzedelere ulaştırmıştır. Hatay’dahi Antakya ve Kırıkhan, Kahramanmaraş’ta Eşkâl ve Elbistan bölgelerinde çerge, erzak, esvap kadar gereksinimler ihtiyacı olan ailelere teyit edilmiştir. Depremin 4. haset Hatay Kırıkhan’a vasıl ilk yardım tırımızın tenzil ve talan işlemleri gerçekleştirilmiştir. Bunun yanında arkalama tırımızdaki malzemelerin dağıtımının gerçekleştirildiği depoya köylerden araçları olan insanlar yönlendirilerek ihtiyaçları olan malzemelere aracısız erişebilmeleri sağlanmıştır.

Bölgeden evgin gerekseme yerine kâm edilen alerjik süt kuzusu mamaları birlikte İstanbul’dan Hatay Havalimanı’na gönderilerek ihtiyacı olan ailelere ulaştırılmıştır. Bölgeye giden ekibin yanında vakfımızdaki gayrı takım arkadaşlarımız marifetiyle malzeme tedariki ve hazırlığına İstanbul’birlikte bitmeme edilmiştir. Müzaheret tırlarımız bölgeye sürekli olarak arkalama malzemeleri ulaştırmakta; Hatay, Gaziantep, Kahramanmaraş’taki eğreti tahaffuz merkezleri ve köylerdeki aileler ve çocuklarına yönelik otağ, azık ve hıfzıssıhha kolisi, soba, oyuncak, çikolata gibi ihtiyaçlar konfirmasyon edilmektedir.”

Açıklamada, vakfın, ilkin depremzede vatandaşlar tevessül etmek amacıyla, özge ihtiyaç sahipleri üzere destekleri sürdürmeye ve yaraları sarmaya bitmeme edeceği bildirildi.

Share: