Tepebaşı toyluk tiyatrosu torunlar için yola daha çok

Tepebaşı Belediyesi Deneyimsizlik Tiyatrosu ekibi, depremden etkilenen çocukları, içtimai, can ve kültürel olarak yedirmek üzere Hatay’a yola artık.

Tepebaşı Belediyesi’nin Kahramanmaraş merkezli depremlerin peşi sıra bölgeye yönelik yardım kampanyaları sürüyor. Bu kapsamda Tepebaşı Belediyesi Toyluk Tiyatrosu ekibi, Hatay’daki depremden etkilenen torunlar için yola çıktı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kıyamet ve Çocuk Projesi kapsamında Oyuncular Sendikasının birlikte ortaklığı ile Hatay’a giden grup, İstanbul Büyükşehir Belediyesi eliyle iklim genelinde kurulan çadırlarda kollar için drama eğitimi verecek.

Tepebaşı Belediyesi Gençlik Tiyatrosu’nda müdürlük eden Fatih Pazvantoğlu, “Tığ İstanbul Büyükşehir Belediyesinin Hatay’bile kurduğu çadırlarda çocuklarla birlikte acıklı eğitimi vermeye ve eylem yapmaya gidiyoruz. Bunun amacıyla haddinden fazla heyecanlıyız. Oradaki özge lojistik desteklerin dışında çocukların kültürel olarak onların gelişimine, travmalı durumlarını aşmaları üzere destek olmaya gidiyoruz” dedi.

“Çocuklarla buluşacağımız üzere çok heyecanlıyız”

Tepebaşı Bilgisizlik Tiyatrosu Öğrencisi Ayşe Dönmez, “Hatay’ın Samandağ ilçesine gidiyoruz. Çocuklara drama eğitimi vereceğiz. Orada hem çocuklarla buluşacağımız üzere hem de yardımcı olacağımız için çok heyecanlıyız” diyerek konuştu.

Ozan Ağaç ise “Hatay’a çocuklarla drama oyunu oynamaya ve onları eğlendirmeye gidiyoruz. Umarım rastgele özdek haddinden fazla güzelce tamam. Umarım fena hâlde katkılar sunar, güzelce insanlar kazanıp geliriz” ifadelerini kullandı.

Öte yandan grup, Tepebaşı Belediyesi önünden, Uray Başkan yardımcıları vasıtasıyla uğurlandı. – ESKİŞEHİR

Share: