Polisin çağrısına uymayan seksüel atılım olayının şüphelisi öldürüldü

İl Güvenlik Müdürlüğü ekipleri, üzerine “tensel saldırı”, “soygunculuk”, “kişiyi hürriyetinden mahrum kılma” ve “basamak dokunulmazlığı ihlali” suçlarından yakalama kararı kâin H.T’nin, Aybey Mahallesi’ndeki Merdivenli Sokak’ta olduğunu tayin etti. Polislerin “teslim ol” ihtarına münasebetsiz sakil, elindeki pompalı tüfekle acı açarak geçici adına kaçmaya başladı.

HAYATINI KAYBETTİ

H.T, Aybey Mahallesi’ndeki İkinci Yenicami Sokak’ta çalılıkların arasına saklanarak kendisini izleme fail polis güçleri ekiplerine incitici etti. Burada sâdır çatışmada H.T. vuruldu. Görüngü yerine mevrut keyif ekiplerinin yaptığı incelemede H.T’nin hayatını kaybettiği belirlendi.

İLK OLAYI BU DEĞİLMİŞ

“Çocuğun eşeysel istismarı” suçundan sabıkası bulunduğu belirtilen H.T’nin, 27 Eylül’de kentte gerçekleştirilen cinsel atılım ve plaçka olayının şüphelisi yerine gözaltına alındığı ve tutuksuz yargılanmak için azade bırakıldığı öğrenildi. Alınan DNA örnekleri incelemesi sonucu şüphelinin bu olayın yanı sıra 2008 yılında işlenen ayrıksı bir cinsel atak olayının de faili olduğunun tayin edildiği ve sabık hafta, iki suçtan ortalık için baştan yakalama kararı çıkarıldığı belirtildi.

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNİN EVİNDE CEBREN KALMIŞ

Aybey Mahallesi’ndeki evde aktif darülfünun öğrencilerinin, mazi sabaha alın evlerine kar maskelenmiş ve pompalı tüfekle tıpkısı kişinin girdiğini, kendilerini tehdit ederek akşam saatlerine büyüklüğünde evde kaldığını ve sonra buradan ayrıldığını belirterek, polise başvurdukları öğrenildi. Yapılan araştırmada bu olayın birlikte failinin H.T. olduğunun belirleme edildiği ve için bire bir yakalama kararının üstelik bu suçtan etraf çıkarıldığı kaydedildi.

Share: