Masal kahramanı kılığına giren öğrenciler, sökel çocuklara maneviyat verdi

Masal kahramanı kılığına giren öğrenciler, züğürt çocuklara maneviyat verdi

YOZGAT Yozgat’ta Bala ve Hayat Öğrenci Topluğu, Dünya Bala Hakları Günü nedeniyle Yozgat Site Hastanesi Yavru Servisi ve Polikliniklerinde tedavi olan çocuklara giydikleri renkli kostümlerle maneviyat verdi.

Herhangi Bir yıl Teşrinisani ayında kutlanan “Dünya Yavru Hakları Haset” nedeniyle Yozgat Site Hastanesinde aktiflik düzenlendi. Yozgat Şehir Hastanesi davetlisi yerine hastaneye mevrut öğrenciler masal kahramanları temalı kostümleriyle şifahane servisinde kalan ve polikliniklere otama için gelen çocuklarla sohbet yazar, oyunlar oynayarak moral verdiler. Bol bol hatırat fotoğraflarının çekildiği etkinlikte çocukların hareketli halleri ailelerini üstelik bahtiyar etti.

Yozgat Site Hastanesi Başhekimi Ateş Parçası. Dr. Mustafa Kozan yaptığı açıklamada, “Hastanemiz kurulduğu günden bugüne çocuklarımızın herhangi bir konuda beraberinde olmaya devam etmiştir. Amacımız çocuklarımızı ve ailelerini bildirme mıhlı şekilde evlerine kabartmak. Bu hedefle tekmil personelimizle çalışmaya devam ediyoruz. Zaman hem serviste kalan hastalarımızı ve hem dahi ailelerini Acun Çocuk Hakları haset nedeniyle bilgilendirdik. Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Sayın Ayşe Şener Taplak ve öğrencilerine katkılarından dünya teşekkürname ederim. Çocuğun kalbi ekilmemiş tarlaya eş, ne sınır hacim. İyilik ekelim, adalet ekelim, görelik ekelim, yurt, budun, bayrak aşkı ekelim.” dedi.

Etkinlik böylece Başdoktor Kozan, Dr. Öğr. Üyesi Taplak’a çiçek taktim ederek öğrencilere üstelik teşekkür etti.

Share: