Kullanmadığı oyuncağını getirenler Suşa ile Kiki oyununu ücretsiz izledi

Edirne’nin Keşan ilçesinde kullanmadığı oyuncağını getirenler İstanbul Cesamet Tiyatrosunca sahnelenen “Suşa ile Kiki” adlı oyunu ücretsiz izleme fırsatı buldu.

Keşan Belediyesi Yakın Sesler Konferans ve Seyir Salonu’ndaki oyunu izlemeye gelen kollar, yanlarında getirdikleri oyuncakları salonun önünde oluşturulan alana bıraktı.

Çocuklar, Erdoğan Kahyaoğlu’nun yazdığı, Şenlik Erol’un yönettiği ve Merve Şeyma Varlıklı ile Refiye Genç’in oynadığı oyunu yürekten izledi.

İstanbul Şevket Tiyatrosu Sanatçısı ve oyunun yönetmeni Şenlik Erol, AA muhabirine, Suşa ile Kiki ünlü oyunun aynı kaplumbağa ve kuşun ongun arkadaşlığını anlattığını söyledi.

Keşan Belediyesinin düzenlediği “Oyuncağını getir tiyatroyu izle” kampanyasının çok düşündürücü olduğunu tamlayan Erol, “O oyuncaklar eksantrik çocuklara coşku olacak. Seçkin yerde yapılmalı, mecmu illere eş benzeri kampanya reşit.” dedi.

Oyunu izleyen 8 yaşındaki Esmanur Kayari, arz sevdiği oyuncağını getirdiğini belirterek, “Oyuncağı olmayan arkadaşlarımızın birlikte oyuncağı olacak. Haddinden Fazla mutluyuz. Keşan Şehremaneti Başkanımız Mustafa Helvacıoğlu’na çok teşekkür ederiz, çok fena hâlde tiyatrolar getiriyor.” diye niteleyerek konuştu.

8 yaşındaki Nehir Özkan da bu kampanya ile oyuncaksız çocuk kalmayacağını dile getirdi.

10 yaşındaki Ediz Pehlivanoğlu, genişlik sevdiği oyuncaklarını seyretme için verdiğini belirterek, “Oyun izlemeyi çok seviyorum, dizge seyretme izlemeye devam etsin.” dedi.

Share: