DÜNYANIN DÖRT YANINDAN ÖĞRENCİLER İSTANBUL’DAKİ FORUMDA BULUŞTU

İSTANBUL’birlikte planlı foruma dünyanın değişik ülkelerin haddinden fazla sayıda ecnebi öğrenci katıldı. Ayrımlı ülkelerden kişilerin birbiriyle tanışıp konuştuğu anlarda renkli görüntüler oluştu.

İstanbul’da Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla esbak başlayan TRT World Forum mülevven görüntülere görüntü oldu.

Farklı ülkelerden çokça sayıda akademisyenin katılımı ile haddinden fazla sayıda siyasal düzenlendi. Bu seneki teması “Geleceği Formatlamak: Belirsizlikler, Gerçekler ve Fırsatlar” olan foruma dünyanın değişik ülkelerinden öğretim üyesi siyasetçilerin yanında öğrenciler birlikte katıldı. Açık Oturum aralarında oluşan kültürel etkileşim üstelik ilgi çekti.

‘HADDINDEN FAZLA SAYIDA POLİTİKACIYI GÖRÜP TANIMA FIRSATI YAKALADIK”

Soran Üniversitesi’nde araştırma görevlisi olduğunu ve Irak Erbil’den geldiğini belirten Muhammed Masıh, ‘Bu seneki toplu tartışma hoşur haddinden fazla hususi ve çok makro çünkü çokça sayıda politikacıyı görüp tanıma şansını elde ettik. Burada, problemleri şüphesiz çözebileceğimiz üzerine konuşuyoruz. Ego da buraya özlük kültürümden olan bu kıyafetlerle geldim ve çoğu âdem beni çevirip ‘Seni böyle kabul etmek ayrımsız şaşırtıcı’ dediler, ben da bu biçim durumlara eskimemiş yaklaşımlar göstermemiz gerektiğini düşünüyorum” dedi.

‘BU FORUM ÇOK ÖNEMLİ ÇÜNKÜ GELECEĞİN LİDERLERİ BİZİZ”

Marmara Üniversitesi Felsefe ve Kült Bilimleri Bölümü’nde efdal lisans yaptığını belirten Endonezyalı Nazıhah Nazıhah, ‘Bu foruma geldim çünkü burasının yüce olduğunu düşünüyorum. Önderlik üstüne konuşuyoruz ve gençler adına bu laf çok cesim çünkü geleceğin liderleri biziz” dedi.

‘BUGÜN ÜZERİMDEKİ KIYAFET TOGO’NUN GELENEKSEL BİR KIYAFETİ”

İstanbul’üstelik üniversite okuyan Togo vatandaşı Farouk Mintoiba birlikte, ‘Bugün üzerimdeki çıkarmak Togo’nun geleneksel bire bir kıyafeti. Bütün kıyafetlerim yıkamadaydı, o yüzden bunu giydim hususi bire bir sebebi namevcut. Toplu Tartışma iyi gidiyor, vürut sebebim, bizim şu zaman yaşadığımız şeyleri anlamamız gerektiğini düşünmem. Forumun konusu bile ‘Geleceği Formatlamak’ düne kadar kovidi konuşuyorduk, 2 bölüm sonraları neyi konuşacağımızı bilmiyoruz aha bu heybetli” dedi.

Share: