İYİ Tümen Sivas’ta eş çalıştayı düzenledi

İYİ Parti Eş Politikaları Başkanlığınca kadın sorunlarının tespiti ve hal önerilerinin tartışılması üzere planlı eş çalıştaylarının dördüncüsü Sivas’ta yapıldı.

Sıcak Ilıca Kaplıcaları’nda bir otelde “Karı yükselmezse alçalır yurt” sloganıyla gerçekleştirilen çalıştaya, Çorum, Elazığ, Kayseri, Malatya, Tokat, Tunceli ve Yozgat’tan sivil sosyete kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Toplantının açılışında konuşan İYİ Fırka Avrat Politikalarından Sorumlu Umumi Komutan Yardımcısı Ünzile Yüksel, Türkiye’de kadınların yüz yüze olduğu birçok ülkü bulunduğunu belirterek “Ancak hiçbir sorunun üzerine kalımlı hal önerileriyle gidilemiyor. Kadınların yaşadığı sorunlara bugüne dek kısıtlı ve ideolojik çerçevede çözümler arandı. Bizler bugün meseleyi partiler üstü ideoloji farkı gözetmeden ele alacağız.” dedi.

Yüksel, düşün farklılıklarının sorunların tespitine ve hal önerilerine yardım sağladığını anlatım ederek “Daha önce gerçekleştirdiğimiz üç çalıştayımızda ülkemizin farklı bölgelerindeki kadınların yaşadığı sorunları yerli temsilciler ile bu arada belirleme ettik. Bu çalıştayların sonucunda millî politikalara alnaç vermek için sizlerin katkılarıyla hazırlanacak olan eş temalı il, nahiye ve millî beyanname oluşturacak.” diyerek konuştu.

Share: