“Suriyelileri göndereceğiz” diyen Ümit Özdağ’a esnaftan şaşırtan karşılık: Suriyeliler olmasa çalışacak iştirakçi namevcut

Partilileriyle gelişigüzel Aşağı Endüstri Sitesi’ne mevrut Beklenti Özdağ, esnafı ülfet etti. Özdağ burada, Suriyelileri ülkesine göndereceklerini anlattı.

“İŞÇİ BULAMIYORUZ”

Özdağ’a reaksiyon gösteren tıpkısı esnaf, “Bizim dahi elemanlarımız mülteci, iştirakçi bulamıyoruz. Çalışan bulamıyoruz. Suriyelilerin gitmesi Kilis’i çok etkiler” dedi. Başka tıpkı esnaf ziyaretinde de Özdağ’ın “Suriyelileri göndereceğiz” demesi konusunda tıpkısı esnaf, “Tığ Suriyelilerin gitmesini istemiyoruz kim, evlerimizi kiraya veriyoruz. Suriyeliler gidince ne olacak bu evler, ego çiftçilik yapıyorum. Arazimde çalıştıracak Türk vatandaşı bulamıyorum. Suriyeli çalışıyor. Suriyeliler gitse ben çalıştıracak koca bulamam ki?” diye konuştu.

“SURİYELİLER GİDERSE HADDINDEN FAZLA ATEŞ DURUMA DÜŞERİZ”

Özdağ, apayrı bir esnafı ziyaretinde üstelik esasen tıpkı sözleri söyleyince esnaf, “Suriyeliler giderse biz çok keder durama düşeriz. İnşaatlarda etkin bilcümle personeller Suriyeli, memlekette aylak bulunmayan kim, iştirakçi arıyoruz, işçi bulunmayan. 490 hayat çalıştırıyorum. Birinci Sınıf, kalifiyeli iştirakçi bulamıyorum. Sorunumuz çalışacak işçi bulamamaktır” dedi.

Share: