Galip Aykaç, Besin Perakendecileri Derneği Başkanlığına istifasını sundu

Azık Perakendecileri Derneği, göreve geldiği 18 Karı 2019 tarihinden beri iki dönemdir Yönetim Kurulu Başkanı görevini örümcek Galip Aykaç’ın 4 Meyan 2022 tarihi fiktif ile Yönetim Kurulu’na ilettiği dilekçe ile görevinden istifasını sunduğunu belirtti.

Dernekten yapılan yazılmış açıklamada, bu görevi hesabına getirirken arz yetişkin rol derneğin cümle üyelerinin oylarıyla seçilen Umumi Heyet üyelerine düştüğü belirtildi.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

“Toplum Örgütü çalışmalarını, üyelerin dahi destekleriyle yönlendiren Umumi Heyet’nun şimdiye kadar sözcüsü ise herhangi bir zaman Yönetim Kurulu Başkanı olmuştur. Bu bağlamda göreve geldiği 18 Familya 2019 tarihinden beri iki dönemdir Yönetim Kurulu Başkanı görevini örümcek Galip Aykaç, 4 Aralık 2022 tarihi fiktif ile Umumi Heyet’na ilettiği istida ile görevinden istifasını sunmuştur. Kendisinin istifasına ilişkin açıklaması şu şekildedir;

Serencam dönemlerde basın ve toplumsal medyaya oldukça çarptırılarak gündeme getirilen itham ve eleştiriler neticesinde Azık Perakendecileri Derneği Yönetim Kurulu Başbuğ ve Yönetim Kurulu Üyeliğinden istifa ika kararı aldığımı afişe etmek isterim. 49 yıllık mesleksel tecrübem ile hem tüketicilerimiz hem de sektörümüz için dokuz canlı geçen bu para şişkinliği sürecinde elimden gelenin hep sunma iyisini yapmak amacıyla mücahede gösterdim. Ancak görüyorum ki ister 30 Teşrinisani 2022’birlikte yaptığım izah sonrası gerekse öncesinde medya ve içtimai mecralarda iştahlı olarak yürütülen kimi haysiyet zedeleme çalışmaları hem şahsıma hem sektöre hem birlikte ülke ekonomisine balaban uymazlık vermekte. Bilinmesini isterim ki Gıda Perakendecileri Derneğinin bugüne kadar hiçbir siyasal yapıyla ilişkisi olmamıştır ve yaptığım açıklamaların hiçbiri işini gerçekten adına getiren iletişim araçları ve basın mensuplarına yöneltilmemiştir. Gündeme getirilen spekülasyonlar sonrası Sayın Azamet Bahçeli’nin hassasiyet gösterdiğini dahi üzülerek izledim. Maksadım asla kendisini kırmak değildi. Kusura bakmasınlar lütfen. Tahminî bir kamer sonradan (Karı 2023’te) yapılacak Basit Genel Kurul’bile tüzüğümüzdeki iki gün kuralı gereği fariza sürem sona erecektir. Bu süreci bu serencam gelişmeleri da dikkate alarak derneğimiz üyelerine herhangi bir beis gelmemesi üzere, tıpkı ay öncesinden müsaadenizle mevcut görevlerimden ayrılma kararı aldığımı sizlerle tesahup etmek isterim. Bu kararımın, maalesef basına servis edilen ALIŞILMADIK Marketler Ticaret AŞ’nin dilekçesinde vadi düzlük taleple ve içerikle tek ilgisinin olmadığını alelhusus açıklamak isterim. Benden sonra başkanlığı üstlenecek arkadaşımıza başarılar diler ve daha çok dahi tüketicilerimize, kısık tıpkı rakiplik içinde uygun eşit ve ongun kalitede ürünleri sunmak üzere canla başla çalışmaya bitmeme edeceğimi bildiririm.”

Birleştirme besin uyumsuz sektörünün temsilcisi konumundaki derneğin sektörün ve ekonominin gelişimi yolundaki çalışmalarını şimdiye büyüklüğünde olduğu kabil bir kararlılıkla sürdürmeye devam edeceğini belirtti.

Share: