Erzurum’da kaymakamlık belediyeleri ve kaymakamlıkların depremzedelere yardımı sürüyor

Erzurum’birlikte ilçe belediyeleri ve kaymakamlıkların, “asrın felaketi” namına nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen illere insanca ve besin yardımları sürüyor.

Valilik ve AFAD koordinesinde, Büyükşehir Belediyesi, kaza belediyeleri ve kaymakamlıklar ile sivil toplum kuruluşları ve amme kurumlarınca, yaraların sarılması üzere zelzele bölgesine çokça sayıda müzaheret malzemesi gönderildi.

Yakutiye Belediye Başkanı Mahmut Uçan, depremzedelere ulaştırılmak için insancasına yardım malzemesi iki canlı 4 tırın elan yola çıktığını belirtti.

Aziziye Şehremini Muhammed Cevdet Orhan da Aziziye Ilıca Termal Oteli’nde ağırladıkları afetzede ailelere seçkin kalem desteğin verildiğini, depremden etkilenen illere yardımların sürdüğünü tabir etti.

Palandöken Belediye Reisi Muhammet Sunar ise belediye ekiplerinin Hatay’birlikte vatandaşların yoğunlukla bulunduğu noktalarda yer kirliliğine alın katışıksızlık çalışması yürüttüğünü, kurdukları mutfakla depremzedelere sıcak çorba ve yemek ikramı yaptığını dile getirdi.

Aziziye Kaymakamlığından yapılan açıklamada ise vatandaşlar, ilçedeki kamu çekicilik ve kuruluşları, toplumsal yardımlaşma ve tesanüt vakfı, sivil cemiyet kuruluşları ile odaların katkılarıyla bugüne büyüklüğünde 21 tır ve 8 pikap yardımın bölgeye gönderme edildiği belirtildi.

Share: