BBP Genel Başbuğ Yardımcısı Tevfik Eren: “30’uncu yılımızda arz bir iki 30 milletvekiliyle piyes edileceğimize inanıyorum”

BBP Umumi Başbuğ Yardımcısı Tevfik Ermiş: “30’uncu yılımızda en bir iki 30 milletvekiliyle külah edileceğimize inanıyorum”

BBP Kocaeli İl Başkanı Kaan Şengil: “HDP’yi bile siyasi parti adına görmüyoruz”

KOCAELİ – Kocaeli’da gerçekleştirilecek şişman miting öncesi açıklamalarda kâin Şişman Kontak Partisi Teşkilatlardan Mesul Umumi Başbuğ Yardımcısı Tevfik Eren, “Reisicumhur adayımız Recep Tayyip Erdoğan’dır. Nazik Bağlantı Partisi’nin 30’uncu yılında en bir iki 30 milletvekiliyle dubara edileceğine inanıyorum” dedi. BBP Kocaeli İl Başkanı Kaan Şengil ise HDP’yi de siyasi parti yerine görmediklerini bu sebeple onlarla temas ilişkilerini olmadıklarını belirtti.

Nazik Irtibat Partisi Teşkilatlardan Mesul Umumi Başbuğ Yardımcısı Tevfik Aziz yarın Kocaeli’da gerçekleşecek miting öncesi basın toplantısı düzenledi. Kent merkezinde yarın gerçekleşecek mitinge bütün Kocaelileri beklediğini belirten Tevfik Ermiş, “Divanımızın aldığı kararla 7 bölgede 7 miting yapacağız. İlkini Malatya’üstelik, ikincisini Denizli’de yaptık. Üçüncüsünde inşallah Kocaeli’de on binlerce vatandaşımızın katılımıyla yapacağız. Bu miting Büyük Kontak Partisi ve Türkiye’nin geleceği açısından da çok yüce. Bildiğiniz amacıyla 2023 seçimlerinde cumhur ittifakıyla gelişigüzel seçimlere katılacağız. Seçimlere 7 bölgede yapacağımız mitinglerin etkisi üstelik balaban olacaktır” dedi.

“Büyük Kontak Partisi’nin 30’uncu yılında sunu bir iki 30 milletvekiliyle katakulli edileceğine inanıyorum”

Şişman Bağlantı Partisi’nin 81 ilde ve 927 ilçede çalışmalarına bitmeme ettiğini belirten Ermiş, “Balaban Irtibat Partisi 2023 seçimlerinde zat kişi ve amblemiyle, topluluk ittifakıyla alay malay seçimlere girecektir. Reisicumhur adayımız Recep Tayyip Erdoğan’dır. Bildiğiniz üzere baraj sorunu kalmamıştır. İttifak yaptığımız partilerden rastgele biri yüzdelik yedi barajını aşınca özge partiler bile barajı aşmış oluyor ve seçimde kazanacak oyu aldığında saylav çıkartabiliyor. Nazik Bağlanak Partisi’nin 30’uncu yılında sunu bir iki 30 milletvekiliyle hile edileceğine inanıyorum bu illerin başında üstelik Kocaeli gelmektedir” diye konuştu.

“Göreve geldiğimiz günden beri yüzde 70 civarı ayrımsız artış yakaladık”

Hizmete girecek aşevi yardımıyla 3 bin öğrenciye aşındırmak verileceğini fakat haris namına mevrut vatandaşlarında anlayışsız çevrilmeyeceğini ifade fail BBP Kocaeli İl Başkanı Kaan Şengil ayrıca Gezbe ilçesinde birlikte 5 bin kapasiteli KAZANÇ evi çalışmalarının bitmeme ettiğinin altını çizdi. Şengil, “Göreve geldiğimiz günden beri yüzde 70 civarı tıpkısı artım yakaladık. Şu an 5 bin bandını geçtik bu bizim üzere önemliydi. Üyelerimizi uzvi yapmaya çaba ediyoruz yani data bulalım da unsur yapalım çok görünelim gibi bire bir kaygımız namevcut. Çünkü tığ bunları uzvi olsun, kadrolaştıralım ve teşkilatımıza katalım amacındayız üye çalışmalarımız ferah gidiyor filhakika bunu üstelik yarın mitingde görürsünüz” şeklinde konuştu.

“Bizim HDP dışında değme partiyle sorunumuz yok”

Mitinge HDP dışında kül partileri nida ettiklerini belirten Şengil, “Bizim HDP dışında temas partiyle sorunumuz namevcut. HDP’yi de siyasal parti olarak görmüyoruz o yüzden onlarla temas ilişkimiz olanaksız imkânsız. Bunun dışında hep siyasal parti liderlerini ego karı başkanlığı dönemimde üstelik yaptığım eksiksiz etkinliklere davet ettim. Aradıklarım var bugün arayacaklarım var ama katılırlar mı derseniz Şehit Muhsin Yazıcıoğlu’nu yâd günümüze bile Budun İttifakı’nın üç, dört partisi katılım sağlamadı. Ortaklık sağlayanlardan Allah razı olsun ama paydaşlık sağlamayanlar HDP’ nin programlarına gidiyorlar buda bizi rahatsız ediyor” ifadelerini kullandı.

Gerçekleştirilen programda; BBP Kocaeli İl Başkanı Metehan Küpçü, BBP ve Mücahit Ocakları Kocaeli Koordinatörü Metehan Küpçü, BBP İl Başkan Yardımcısı Gökhan Aladağ ve Derviş Ocakları İl Başkanı Cüneyt Açık Deniz amade bulundu.

Share: