Tarihçi Dr. İbrahim Pazan 39. İstanbul Arsıulusal Tezkere Fuarı’nda imza günü gerçekleştirdi

Tarihçi Dr. İbrahim Pazan 39. İstanbul Arsıulusal Mektup Fuarı’nda imza haset gerçekleştirdi

İSTANBUL – Tarihçi Dr. İbrahim Pazan, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen 39. İstanbul Arsıulusal Mektup Fuarı’nda imza haset gerçekleştirdi. Burada mütekellim Pazan “Bunaltıcı bire bir rabıt var çokça memnunum” dedi.

TÜYAP Fuar Merkezi’nde düzenlenen 39. İstanbul Arsıulusal Tezkere Fuarı sekizinci gününde edipler ile kitapseverleri buluşturmaya bitmeme ediyor. Program kapsamında Tarihçi Dr. İbrahim Pazan bile imza gününde okurları ile bir araya geldi.

İbrahim Pazan burada yaptığı konuşmada “Pandemi sebebiyle İstanbul TÜYAP Fuar Merkezi’nde temas yıl açılan Arsıulusal İstanbul Kitap Fuarı ne efsus kim 2020 ve 2021 yıllarında yapılamamıştı. Bu yıl 39. Arsıulusal İstanbul Pusula Fuarı düzenleniyor. Fuara şişman deste var, gençler, öğrenciler, yetişkinler, şu anda salonları doldurmuş durumda. İki senelik pusula susuzluğunu şu anda gideriyorlar. Kağıt fiyatlarının artması kitaplara da yansıdı. Fakat vatandaşlar, bütçelerinden tıpkı cirim ayırarak ve bu fuardaki indirimlerden de istifade ederek tezkere almaya geliyorlar. Biz yazarlar namına, kitaplarımızı takdirkâr ve almaya gelen kitapseverlerin aldıkları kitapları imzalayarak okurlar ile tıpkısı araya geliyoruz. Korkulu benzeri rabıt var çok memnunum. Benim üç kitabım var. ‘Padişah Anneleri’ kitabım 36 padişahın annelerinin hayatını anlatıyor. Elan bilahare Odalık Abdülhamit Han’ın Torunu olan Osman Ertuğrul Efendi’nin biyografisinin anlatıldığı ‘Son Saraylı’ ve Odalık Reşat Han’ın sarayında torunları amacıyla tuttuğu muallimenin gözünden o günkü hadiseleri ve torunlarının eğitimini pekâlâ sağladığını anlatan tıpkı kitabımız var. Bu 3 kitabı okur ile buluşturuyoruz” şeklinde konuştu.

Share: