Iğdır’dan yer sarsıntısı bölgesine uz öğreticiler çocukları eğlendirmek üzere gitti

Iğdır’dan hareket bölgesine ateş parçası öğreticiler çocukları eğlendirmek üzere gitti

HATAY Iğdır’bile Ahali Yetişek Merkezi mahir öğreticiler gönüllü adına zelzele bölgesindeki ayrıntılar ile antlaşma etmek onları eğlendirerek ve kadınlara işleme öğreterek depremin izlerini kaldırmak üzere yer sarsıntısı bölgesi olan Hatay’ın Samandağ ilçesine gitti.

Kahramanmaraş merkezli 11 ilimizde meydana mevrut depremlerin peşi sıra mutluluk genelinde depremin izlerini çıkarmak üzere çalışmalar bitmeme ediyor. Depremden yer çok etkilenen çocukların eğlendirilmesi ve eğitimin bitmeme ettirilmesi ortamında icraat devam ediyor. Iğdır’bile El Eğitim Bilimi Merkezi kankızıl öğreticileri gönüllü yerine yer sarsıntısı bölgesi olan Hatay’ın Samandağ ilçesine gitti. Çocuklar üzere hazırladıkları muhtelif oyuncakları arabaya yükleyen 10 kişilik kadro bölgeye anbean dallar ile ilgilenecek, kadınlara üstelik el işi öğretecek depremin izlerini birkaç bile olsa silmeye çalışacaklar.

Iğdır Halk Terbiye Merkezi Müdürü Musa Layemut, ekiplerinin hareket bölgesinde acıları hafifletmeye gideceklerini belirterek “6 Şubatta ülkemizde balaban acılara neden olan iri benzeri zelzele oldu. Bu yer sarsıntısı 11 ilimizi etkiledi, birçok vatandaşımız Cenabıhak rahmetine kavuştu. Yaralılarımız çokça ve tıpkısı zamanda 11 ilimizde büyük tıpkısı yadımlama var. Bu bizi etraflıca üzdü, derinden sarstı. Ama elbette yaraları sarma zamanı. Bu amaçla da tığ Iğdır Halk Terbiye Merkezi adına 10 kişiden oluşan tıpkı grup oluşturduk. Burada Hatay’ın Samandağ ilçesine bu ekibi gönderiyoruz. Oradaki depremzede vatandaşlarımıza özellikle çocuklarımıza kadınlarımıza yaşadıkları üzüntüden bir nebze da olsa fasletmek üzere benzeri iş yürüteceğiz. Bu çalışmada çocuklarımıza mürebbi çalışmalar yapacağız. Kadınlarımıza el işi etme ve benzer icraat yapacağız. Vatandaşlarımızın acılarını bir nebze olsa birlikte budamak bizi mutlu edecektir” dedi.

Share: