HATAY’DA DEAŞ OPERASYONU 7 GÖZALTI

HATAY’da DEAŞ terör örgütüne tutkun hücre yapılanması içerisinde neşelilik gösterdiği tayin edilen 7 sakil gözaltına alındı. Faaliyetler kapsamında yapılan aramalarda haddinden fazla sayıda tabanca, cephane, yaşam malzemesi ve dijital materyaller ele geçirildi.

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) ve Inanma Genel Müdürlüğü (EGM) İstihbarat Başkanlığı koordinesinde, Hatay Itimat Müdürlüğü TEMA ve Hususi Harekat Şube müdürlükleri ile Cingöz Komutanlığı ekiplerinin katılımıyla DEAŞ terör örgütüne mecbur hücre yapılanması içerisinde faaliyet gösteren kişilere yönelik ameliyat düzenlendi. Faaliyetler kapsamında Reyhanlı’da 5 ve bağlantılı oldukları Mersin’de ise 2, mecmu 7 teşkilat mensubu planlı operasyonla gözaltına makbuz.

MÜHİMMAT VE YAŞAM MATERYAL ELE GEÇİRİLDİ

Işler kapsamında ekiplerin aramalarında Yayladağı ilçesindeki kırsal alanda kamufle vaziyette 3 adet ruhsatsız tabanca, 146 sayı fişek, 1 skor vizör, 5 nüsha gaflet tulumu, rabıta bezi, iğne, bıçak, pens ve yaşam malzemeleri ele geçirildi.

Şüphelilerin evlerinde yapılan aramalarda ise 9 skor cep telefonu, 6 sayı gümüş deneyli, bellek kartı, gözde hatır, çerge, kampet ve şase numarası kazınmış motor ele geçirildi.

Share: