Erzurum Site Hastanesi “Esas Dostu” ve “Süt Kuzusu Dostu” unvanlarını aldı

Erzurum’da kalifiye yatak kapasitesi, dip düzem teknolojik donanımlı dokunaklı bakım ile ameliyathaneleri ve bir tane şahsiyet odalarıyla vatandaşa konforlu bakım sunan site hastanesine, Afiyet Bakanlığınca “Asıl Dostu” ve “Süt Kuzusu Dostu” unvanları verildi.

Kentte kestirmece 3 sene önce fiziksel enfrastrüktür ve erdemli teknolojiyle donatılarak pestil kabulüne başlayan, 400 bin metrekare alana oturmuş 1570 akak kapasiteli sayrılarevi, güç bakım yerine bile kullanılan nitelikli sökel odaları, klinikleri ve teknolojik yapısıyla hastalara konforlu hizmet sunuyor.

Karı mevlit, gebe okulu ve ana oteli ile dahi hizmetlerini sürdüren hastaneye, aynı müddet evvel Afiyet Bakanlığınca gebelik, mevlit öncesi ve sonrası gibi süreçlerde bakım faaliyeti ve kalitesinin değerlendirmesi sonucu “Anne Dostu”, ardından birlikte “Bebek Dostu” unvanı verildi.

İl Keyif Müdürü Gürsel Dolunay, AA muhabirine, anne ve bebek sağlığını korumaya çok önem verdiklerini söyledi.

“Bebek Dostu” ve “Temel Dostu” sayrılarevi unvanlarının hoş olmasını dileyen Bedir, şifahane yöneticileri ile çalışanlarını kutlama etti.

Başhekim Dr. Öğr. Üyesi İbrahim Hakkı Tör da tehlikesiz ve nitelikli hamilelik süreci ile tevellüt hizmetinin bütün esas adaylarının hakkı olduğunu belirtti.

Hastanede anne ve çağa sağlığını korumaya yönelik mücahede yaptıklarını anlatan Başköşe, “Anne adaylarının hamilelik döneminde takibi, eğitimleri, doğuma hazırlanmaları, alışılagelen doğuma özendirilmesi, mevlit mahremiyeti, hıfzıssıhha ve konfor standartları, mevlit sonu izlem ve temel sütünün devamını hedefleyen standartlara göre Esenlik Bakanlığınca yapılan değerlendirmede, hastanemize geçtiğimiz günlerde ‘Bebek Dostu’, 22-24 Son Teşrin tarihleri arasında birlikte ‘Anne Dostu’ unvanı verildi.” dedi.

Başköşe, hastane çalışmalarının kalitesi açısından bu unvanların heybetli olduğunu vurguladı.

Başhekim Yardımcısı ve Avrat Doğum Servisi Sorumlusu Doç. Dr. Berrin Kadıoğlu birlikte özverili ve fedakarca çalışan sayrılarevi ekibine teşekkür etti.

Share: