Başbuğ Karataş Sarıkamış Şehitlerini andı

MHP Erzurum İl Başkanı Naim Karataş Sarıkamış Harekatı’nın yıl dönümü münasebetiyle kanı yayınladı. Komutan Karataş mesajında, Sarıkamış şehitlerini yağmur ve minnetle andığını söyledi.

Sarıkamış Şehitleri Ihtifal günü nedeniyle yayınladığı mesajında vatanın bölünmez bütünlüğüne ilgi çeken Karataş; “Bu harekat, Kars’ın Sarıkamış ilçesinde, 1’inci Acun Savaşı’nda Osmanlı ordusunun Acımasız işgali altındaki toprakları çevirmek için başlattığı bire bir harekattır.

Sarıkamış harekatında, vatanın ayrılamaz bütünlüğü için düşmanın birlikte stabil iklim ve toprak koşullarıyla birlikte savaşım eden Mehmetçik, bu amansız mücadelenin böylelikle çok balaban zayiat verdi. Seçme nev şartta ve koşulda, hiçbir mazeretin ardına sığınmayan Mehmetçik, vatanına ve istiklaline kastedenlere alın çelikten sinesini himaye etmişti. Allahuekber dağlarında soğukta, print şartlarda bu yurt amacıyla canlarını seve seve feda eden Mehmetçiklerimizin, Sarıkamış harekatı bire bir fedakarlık ve yiğitlik örneğidir. Bu sene 108’incisi düzenlenen anma etkinlikleri vesilesiyle, Sarıkamış Şehitlerimiz başta görünmek üzere tam şehitlerimizi yağmur ve minnetle anıyorum” ifadelerine düz verdi. – ERZURUM

Share: