(YOZGAT)Türkiye’nin geçmiş Milli Parkı beyaza büründü

(YOZGAT) Türkiye’nin önce Milli Parkı beyaza büründü

YOZGAT – Türkiye’nin geçmiş Milli Parkı Yozgat Çamlığı Milli Parkı, kar yağışı ile alay malay beyaza büründü. Yeşil ve parafin örtü seyrine bıkılmayan görüntüler oluşturdu.

Yozgat’ta mevsimin evvel sülale yağdı. Kar yağışı özellikle Akdağmadeni ve Çayıralan ilçeleri ile il merkezinin faziletkâr kesimlerinde canlı oldu.

Meteoroloji Umumi Müdürlüğün sarı harf ile uyarıda bulunduğu iller arasında yer kayran Yozgat’ta evvel yağmur sonradan bile kar yağışı etkili oldu. Esbak tün geç saatlere büyüklüğünde yer genelinde etkili olan sağanak yağmur yerini sabaha alın kar yağışına bıraktı. Kar kalınlığı hele erdemli kesimlerde 10 santimetreye ulaştı. Türkiye’nin evvel milli parkı olan Yozgat Çamlık Milli Parkı’nda kar yağışı sonrası seyrine bıkılmayan görüntüler oluştu. Bazen vatandaşlar ve çocuklar bile kartopu oynayarak karın tadını çıkardı. Kentte boğanak ve kar yağışının çağ boyu aralıklara devam etmesi ve soğuk havanın canlı olması bekleniyor.

Kar yağışının bereket olduğunu belirten vatandaşlardan Mal Erciyes ise Yozgat’ta mevsimin önce karı yağdı, ego bile arabamı temizleyip işe gideceğim. 10 santimetreye kadar yağmış. Kar yağışı yağmur, artağanlık daha aşkın yağmasını istiyorum” dedi.

Share: