Yozgat’ta doktorlar aşkın mesaide

Yozgat’ta etibba fazla mesaide

YOZGAT – Yozgat Şehir Hastanesi Başhekimi Ehlivukuf Dr. Mustafa Kozan, mücahede saatleri içerisinde hastaneye gitme fırsatı bulamayan ve termin alamayan hastalara zorlamasız temin etmek amacıyla Çarşamba günleri “mücahede dışı poliklinik” hizmeti verdiklerini söyledi.

Yozgat Şehir Hastanesi’nde yoğunluktan kıran randevu kabul etme sıkıntısının yaşandığı Ayn, KBB, kardiyoloji ve avrat tevellüt gibi polikliniklerde seçkin hafta Çarşamba günü saat 17.00-19.00 saatleri ortada “say dışı poliklinik” hizmeti başlatıldı.

“19 doktor görev yapıyor”

Yozgat Site Hastanesi Başhekimi Ehlivukuf Dr. Mustafa Kozan, vazifeli 19 doktor ile sürdürülen hizmet için açıklamalarda bulunarak, “Faaliyet dışı poliklinik hizmetini rastgele hafta Çarşamba günleri saat 17.00 ila 19.00 arasında başlattık. Hele termin bulamayan hastalarımızın ve emek içerisinde hastaneye gelemeyen hastalarımıza hizmet yöneltmek hesabına böyle ayrımsız hizmeti uyguladık. Hastalarımıza bu saatler arası 19 hekimimizle alay malay özellikle talebin faziletkâr olduğu branşlarda bakım veriyoruz. Kardiyoloji, KBB, Göz, karı tevellüt, dahiliye kabilinden branşlarda 19 hekimimiz aktif olarak çalışmaktadır. 6 ay ilk bile hakeza benzeri bakım vermiştik ve çok evire çevire ferasetsiz dönüşleri olmuştu. Zira gerek istemez lüzum hareket yoğunluğundan gerekse hususi sebeplerden faaliyet saatleri içerisinde gelemeyen hastalarımıza domuzuna aynı akşam polikliniği hizmeti bırakılmış oluyor” dedi.

Başhekim Kozan çalışma dışı poliklinik hizmetini sağlayan çalışanlara teşekkürname ederek, “Biz bu hizmeti elan üstelik güzelleştirip geliştireceğiz. Amacımız tamamen hastalarımıza güzel benzeri hizmet sunabilmek, bunun üzere dahi elimizden geleni yapmaya bitmeme edeceğiz” şeklinde konuştu.

“2 saat içerisinde 40’a yakın rahatsız alıyoruz”

Ayn Hastalıkları Hekimi Op. Dr. Fevzi Çelik ise mesai dışı hizmette da yoğunluğun olduğunu belirterek, “Yozgat Şehir Hastanesi’nde göz hastalıkları hekimi namına çalışmaktayım. Zaman içerisinde polikliniğimiz haddinden fazla yoğun olmakta, ayakta hastalarımıza üstelik bakım vermekteyiz. Çevre illerden mevrut hastalara üstelik bakım veriyoruz. Buut böyle olunca üstelik tutkun sayımız artıyor. Biz üstelik faaliyet dışı hastalarımıza havari olmaya çalışıyoruz. Saat akşam ezanı 5-7 ortada poliklinik yapıyoruz. Tekrar aheste aynı şekilde çalışıyoruz. Halkımıza hizmet vermekten çevre mutluyuz, say dışı paydaşlık çokça oluyor, iki saat içerisinde 30-40 züğürt alıyoruz üste yetiştiremediğimiz hastalar da oluyor” ifadelerine düz verdi.

“Uygulamadan memnunuz”

Mücahede dışı poliklinik hizmetinden duyduğu memnuniyeti belirten vatandaşlardan Hevesli Yılmayan birlikte, “Bu uygulamayı gayet müspet buluyorum. Çünkü bizim kadar çalışanlar amacıyla izin alma problemi oluyor veyahut makul olamıyoruz. Uygulamanın bu şekilde olması bizim amacıyla gayet gani. Vatandaşın işini kolaylaştıran uygulamaların yapılmasını takdir ediyoruz. Saat akşam ezanı 5 ila 7 ortada muayenemizi oluyoruz, herkese çok teşekkür ederim” diye niteleyerek konuştu.

Memnune Kamlı isimli vatandaş de, “Haftada tıpkı bölüm saat akşam ezanı 5 ve 7 arası Yozgat Site Hastanesi’nde hizmet veriliyor. Bu sistemden çokça memnunuz, genişlik azından aralık bulabiliyoruz ve tetebbu olabiliyoruz. Bu sistemi hayata geçirenlere ve doktorlarımıza çok teşekkürname ediyorum” dedi.

Share: