Yozgatlı esnaf heves verdiği takım şampiyon olana kadar çayı 1 liradan satacak

Yozgatlı esnaf istem verdiği bando şampiyon olana büyüklüğünde çayı 1 liradan satacak

YOZGAT Yozgat’ta çayhane işletmecisi Tuncay Özentürk, istek verdiği ve desteklediği takımı ligde şampiyon olana büyüklüğünde kentte 3 teklik 50 kuruş olan çayı, 1 liradan satmaya başladı.

Lehçe Tıfıl Loda 6. Grupta 19 puan ile ikinci tam meydan alan ve bökelik mücadelesi veren Yozgat Belediyesi Bozokspor’un fahri taraftarı Tuncay Özentürk, işlettiği öz ocağında takımı şampiyon olana büyüklüğünde çayları 3 lira 50 kuruştan 1 liraya indirdi. Esnaf Özentürk’ün başlattığı bu kampanya, taraftarları olduğu büyüklüğünde çözme binası içerisindeki esnafı de bahtiyar etti. Yozgat’ta 10 yıldır çayhane işleten bire bir zamanda Bozoklular Taraftarlar Derneği Başkanı kendisine görev fail Özentürk, taraftarlar grubu ile sezon başından itibaren takımlarını hem bağırsak yer maçlarında hem üstelik deplasman maçlarında destekleyerek boydak bırakmıyor.

Özentürk, “Yozgat’ta çayevi işletmecisiyim, bir zamanda Bozoklular Taraftarlar Derneği Başkanıyım. Takımımız Yozgat Belediyesi Bozokspor şampiyonluğa akıllıcasına yavaş yavaş ilerliyor. Mevsim esasen beri çok evire çevire aynı ivme yakaladı. Tığ da esnaf yerine hem dahi taraftarlar namına nasıl bir katkıda bulunabiliriz diye düşündük. Bozokspor şampiyon olana büyüklüğünde kendi çay ocağımda bütün Yozgat halkına ve taraftarlarımıza çayları 1 liradan satmaya değişmeyen verdim. Başka çay ocaklarında 3 lira 50 kuruştan satılıyor. Takımımız böke olana kadar burada çaylar 1 liralık” dedi.

İç meydan ve dış sahada takımlarını bekâr bırakmadıklarını bile belirten Özüntürk, “Takımımızı sonuna büyüklüğünde destekleyeceğiz. Karanlıkta dahi gölgen olacağız sloganıyla yola çıktık. İçeride ve dışarıda elimizden geleni yapıyoruz. Tığ takımımızın maddi ve manevi arkasındayız” dedi.

Yozgat Belediyesi Hal ve İş Merkezinde esnaf Gökhan Neşeli ise, “Burada iş yerimiz var. Bu öz ocağında çayın 1 liralık olduğunu duyduk. Buraya geliyoruz kahvaltımızı yapıp çayımızı içiyoruz. Özge yerlerde çay 3 liralık 50 kuruş burası çokça makul. Çayın 1 teklik olması bizim amacıyla mebzul oldu, bahtiyar olduk. Tığ üstelik takımımıza şampiyona önünde başarılar diliyoruz” ifadelerine saha verdi.

Share: