Yozgat ve Sorgun’da Öğretmenler Günü dolayısıyla tören düzenlendi

Yozgat ve Sorgun’birlikte 24 Kasım Öğretmenler Haset nedeniyle tören gerçekleştirildi.

Cumhuriyet Altını Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başlayan tören, Valilik Konuşma Salonu’nda bitmeme etti.

Törende konuşan Yozgat Valisi Nur Çelik, Celil Önder Mustafa Kemal Atatürk özellikle doğmak için son eden tekmil öğretmenlere Allah’tan yağmur diledi.

Öğretmenler Haset’cavlak kutlayan Polat, “Yetişek mufassal detaylı bir yoldur. Muallimlik ulvi ve tarihi tıpkısı meslektir. Sarıklı insanlığa saygıyı, kavim ve ev sevgisini, istiklal şerefini güre dimağlara gergef gergef işleyendir.” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Müellif de hep öğretmenlerin “Öğretmenler Haset”elbisesiz kutladı.

Konuşmaların ardından mesleğe kullanılmamış başlayan 57 hoca yemin etti, zor olan öğretmenlere Bakım Haysiyet Belgesi ve plaket sunma edildi.

Törene, Yozgat Şehremini Izzet Köse, Cumhuriyet Altını Başsavcısı Recep Sevgili, daire müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Sorgun

Sorgun’dahi İlyas Aslan Beyaz Perde ve Tiyatro Salonu’nda planlı programda mütekellim Yunus Emre Ortaokulu Müdürü Mehmet Kılınçarslan, mutlu aynı toplum olmanın yolunun eğitimden geçtiğini rapor etti.

Konuşmanın ardından öğrenciler koşuk okudu, mevt eden öğretmenlerin anısına öğrenciler marifetiyle hazırlanan slayt gösterisi sunuldu. 24 Son Teşrin Öğretmenler Haset zımnında planlı koşuk yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Törene, Kaymakam Halil İbrahim Kazar, Belediye Başkanı Mustafa Erkut Çiftçi, İlçe Milli Terbiye Müdürü Musa Öcal, ekol müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Share: