YANLIŞSIZ Öğür Kayseri Milletvekili Tamer: “Kent hastanemizde yaşanan randevu sıkışıklığı keyfe yara değil”

YANLIŞSIZ Parti Kayseri Mebus Tamer: “Kent hastanemizde yaşanan randevu sıkışıklığı keyfe çığlık değil”

“Hastanemizde 30 bine andıran okunacak son var”

“İlk dönemimizde olduğumuz kabilinden 24. dönemimizde da çokça iyiyiz”

KAYSERİ – SELIM Fırka Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, içtimai medyada çıkan site hastanesinin 2023 tarihine termin vermesi ile ilişik iddialar karşı, bakım alımı ile ilgili yapılan ihalede yaşanan aksaklığın olduğunu söyleyerek; “Şehir hastanemizde yaşanan randevu sıkışıklığı keyfe ızdırap değil” dedi.

DÜRÜST Tümen Kayseri İl Başkanlığı eliyle muteber ‘Nöbetçi Vekil’ uygulaması çerçevesinde Mebus İsmail Tamer basın toplantısı düzenledi. Kayseri Şehir Hastanesi’ndeki termin sıkıntısının bakım alımı ile ilişkin yaşanan bire bir sorundan kontekst olduğunu ama çözüme ulaşacağını belirten DÜRÜST Öğür Kayseri Mebus İsmail Tamer; “Pandemi döneminde hepimizin malumu özellikle MHRS Sistemi dediğimiz randevu sistemindeki sıkışıklıklardan hava, randevuların 10-15 dolaşma sonrasına olması kabil verildiğini biliyoruz. Kayseri üzere söylüyorum özellikle, şimdi şehir hastanemizde ışın bilimi bölümü dış ultrason ve MR’ların okunmasıyla alakadar süfli bir sıkıntımız var. Gayrı hiçbir branşta, hiçbir şekilde randevu sisteminde benzeri ağırbaşlılık namevcut. İnsanlar randevularını alıyorlar, almayanlar da elhak gittiğinde aracısız istikşaf olup dönüyorlar. Birkaç saat bekleyebilirler. O açıdan hiçbir bölümde termin sıkıntımız bulunmayan bizim. Bunu bildirmek istiyorum amma radyoloji ile ilişkin alelhusus ultrasonlarla ilişik hizmet alımına sabık yılın Mayıs ayına kadar Sağlık Bakanlığı marifetiyle hizmet alımıyla ilişkin benzeri rötar bahis konusu olmuştu. Yazın yapmış olduğumuz ihalede, ihaleyi kayran firma eliyle şerait namına getirilmediği amacıyla tahrip edilmişti. Yıpranmamış ayrımsız tenkis yapıldı ve düzlük firmanın üstelik önümüzdeki günlerde ki mümasil bire bir gelecekte, 10-15 devir içerisinde hizmete başlayacak. Şu temel büyüklüğünde biriken ne efsus kim 30 bine yakın okunacak sonuçlar var. Bunu verebilmemiz hesabına bile arkadaşlarımız kesintisiz çalışıp bu sıkışıklığı ortadan kaldıracaklar. Bizim orada 30’a mümasil radyoloji uzmanımız var. Bu olay keyfe kötü aynı fenomen değil” dedi.

“İlk dönemimiz üzere haddinden fazla iyiyiz”

Tamer, yapılan sormaca sonuçlarının çokça gür olduğunu ve geçmiş periyot gibi 24. dönemlerinin üstelik hararetli olduğunu söyleyerek; “Gayrı partilerin milletvekillerinin ne yaptığı bizi ilgilendirmez. Tığ ona haddinden fazla bakmıyoruz, onlar kendileri ne yapıyorsa yapıyordur. Bizim SELIM Parti’dahi böyle ayrımsız durumumuz yok. Bizim anlaşılan kurallarımız vardır. Burada bütün AK Fırka’ye başvurma edebilir ama müracaatları de değerlendiren bire bir kurulumuz var. İncelenir, değerlendirilir ve mebus adaylarımızı belirler. O süreç elan belli değil. Bundan evvel hangi ise demincek üstelik anca olacaktır. Ben tek göreve iştahlı olmadım, şimdi bile aynı şekilde. Ben değme görevi yaparım, seçme şekliyle bile hizmet ederim. Hiç birlikte küskünlüğüm dargınlığım imkânsız. Bizim gelişigüzel ahit anketimiz vardır ve resim çokça ferah. Geçen seneki vadi gezmelerimizde ben bütün mahalleleri bir tane biricik dolaşmıştım. Bu yıl birlikte bir şekilde dolaştım. Biz önceki dönem üzere 24. dönemimizde üstelik ateşli bire bir şekilde esasen çok iyiyiz. Allah’ın izniyle hiçbir fark olmadan bu ülkenin yönetimi bire bir şekilde tıpkı kadrolarla bitmeme edecektir diyorum” ifadelerini kullandı.

Share: