YANLIŞSIZ Öğür Kars milletvekilleri Arslan ve Kılıç, Sarıkamış’ta incelemelerde bulundu

YANLIŞSIZ Tümen Kars milletvekilleri Ahmet Arslan ve Yunus Tığ, Sarıkamış ilçesinde yapılacak kitabevi yerleşkesinde incelemelerde bulundu.

Yetkililerden çalışmalar için vukuf düzlük Arslan, gazetecilere, Sarıkamış’ta kültürel ihtiyaçların giderilmesi ve terbiye kalitesinin yükseltilmesi yerine şanlı çalışmaların yürütüldüğünü, kullanılmamış kütüphanenin buna sağlayacağını söyledi.

İlkbaharda eskimemiş binanın yükselmeye başlayacağını bildiren Aslan, “Katalog binamız bulunduğu konumu ve mimarisiyle Sarıkamış’ın bu bölgesine ayar katacak. Bizlere düşen, bugüne kadar olduğu üzere bugünden sonradan da ilimizin ve ilçelerimizin ihtiyaçlarını giderecek bakir yatırımları programa aldırmaktır.” dedi.

Kılıç ise Sarıkamış’a güzelce benzeri eserin kazandırılacağını rapor ederek, “Kars milletvekilleri olarak, projenin yatırım programına alınması ve lazım ödeneğin sağlanması nedeniyle Hars ve Turizm Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy’a, Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan’a, Kütüphaneler Umumi Müdürü Uca Odabaş’a hemşerilerimiz yerine teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

Milletvekillerine, AK Öğür İl Başkanı Yoksulluk Çalkın ve YANLIŞSIZ Öğür Sarıkamış İlçe Başkanı Kenan Doğan’üstelik eşlik etti.

Share: