Yanardağ Gültekin: Fatih Ünal’a Anketçi Muhalefet Anlayışı İçin Teşekkürname Ederiz. Bugüne Kadar Toplanan Bakırlar, Kanun Gereği Mezun Merci Olan…

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) Basın Eser ve Halkla İlişkiler Dairesi Koordinatörü Volkan Memduh Gültekin, AŞTİ’nin tavanlarından sökülen bakırların akıbetini soran ABB Meclisi’nin AKP’li Başkanvekili Fatih Ünal’a cevap vererek, “Sayın Fatih Ünal’a anketçi uymazlık anlayışı amacıyla teşekkür ederiz. Bugüne kadar toplanan bakırlar, yasa gereği mezun merci olan Araba ve Kimya Endüstrisi (MKE) Kurumu’na 2 milyon 246 bin TL bedelle satılmıştır” dedi. Gültekin, Ünal’dan bir tavrı eksantrik konularda da beklediklerini belirtti.

Volkan Gültekin, AŞTİ’nin tavanlarından sökülen bakırlara ne olduğunu soran Fatih Ünal’a, bugün toplumsal medya hesabında yaptığı paylaşımla cevap verdi. Gültekin, şunları kaydetti:

“BAKIRLAR, MAKİNE VE KİMYA ENDÜSTRİSİ KURUMU’NA 2 MİLYON 246 BİN TL BEDELLE SATILMIŞTIR”

“ABB Meclisi Başkan Vekili Sayın Fatih Ünal’a soruşturmacı uymazlık anlayışı için teşekkürname ederiz. Bugüne büyüklüğünde toplanan bakırlar, kanun gereği izinli merci olan Araba ve Kimya Endüstrisi Kurumu’na 2 milyon 246 bin TL bedelle satılmıştır. Sayın Ünal’dan, kamu malını gözeten bu akilane tavrı amasız, fakatsız, lakinsiz bire bir şekilde, ihalesi İl Komutan Yardımcısı’na sunulan, ödemesinin yüzdelik 76’sı yapılan ve direkleri dışında beyninde tek kalıntısı sıfır Ankapark teleferiği üzere dahi bekliyoruz.

“SAYIN ÜNAL’DAN, KAMU MALINI GÖZETEN BU AKILANE TAVRI, BELİRLİ VAKIFLARA DÜŞÜK BEDELLERLE KİRALANAN KAMU MALLARININ HAKKINI BAKMAK İÇİN VERİLEN MÜCADELEDE DAHI BEKLİYORUZ”

Sayın Ünal’dan, kamu malını gözeten bu akilane tavrı amasız, fakatsız, lakinsiz tıpkısı şekilde, murafaa süreci biten ve tek engel olmamasına karşın Etimesgut Kaymakamlığı’nca tahliye edilmeyen Belbeton Fabrika Alanı’nın (çap malı) belediyemize devri konusunda bile bekliyoruz. Sayın Ünal’dan, amme malını gözeten bu akla yatkın tavrı amasız, fakatsız, lakinsiz tıpkı şekilde, muayyen vakıflara düşük bedellerle kiralanan kamu mallarının hakkını araştirmak ve o vakıfları belediyeye ait taşınmazlardan söküp kovmak için sunulan mücadelede birlikte bekliyoruz.

“‘BELEDİYE KAZANÇ SAĞLAMASIN’ DİYE HAFRİYAT VE KAZI ÜCRETLERİNİ MECLİS ÇOĞUNLUĞUYLA BAĞAN TUTUP PARANIN MÜTEAHHİTLERDE KALMASI SAĞLAYANLARA KARŞI DE BEKLİYORUZ”

Sayın Ünal’dan, amme malını gözeten bu akıllıca tavrı amasız, fakatsız, lakinsiz ayrımsız şekilde, belli başlı ailelere çokça bağan bedellerle ve etraflı süreli kiralanan amme mallarının hakkını yoklamak için verilen mücadelede da bekliyoruz. Sayın Ünal’dan, kamu malını gözeten bu akıllıca tavrı amasız, fakatsız, lakinsiz tıpkısı şekilde, temelli ‘belediye kazanç sağlamasın’ diye hafriyat ve kazı ücretlerini Sedir çoğunluğuyla bağan tutup paranın müteahhitlerde kalması sağlayanlara cebin bile bekliyoruz.

“HALKIN PARASIYLA EVİNE MASÖZ TUTAN, MOBİLYA DÜZLÜK, BİR OĞLUNA TV KANALI KURUP DİĞER OĞLUNA CANLI ‘FOOTBALL MANAGER’ OYNATAN KİŞİLERE KARŞI VERİLEN MÜCADELEDE BILE BEKLİYORUZ”

Sayın Ünal’dan, kamu malını gözeten bu makul tavrı amasız, fakatsız, lakinsiz tıpkısı şekilde, eskiden zahir verildiği herkesçe tanıdık billboardlar amacıyla sırf ‘Belediyeye nesep sağlamasın’ diye vazıh ihaleyle 10 yıl kiralanma hakkı verilmemesine cebin da bekliyoruz. Sayın Ünal’dan, amme malını gözeten bu akla yatkın tavrı amasız, fakatsız, lakinsiz bir şekilde, halkın parasıyla evine masöz tutan, möble düz, bire bir oğluna TV kanalı kurup farklı oğluna çalışkan ‘Football Manager’ oynatan kişilere cebin sunulan mücadelede üstelik bekliyoruz.

“ABB BAŞKANI’MIZDAN DOĞRUDAN BİLGİ ALMANIZ ELAN SAĞLIKLI BİR İLETİŞİM METODU OLABİLİR”

Sayın Ünal’dan, amme malını gözeten bu akıllıcasına tavrı amasız, fakatsız, lakinsiz bire bir şekilde, 17/25 Boşluk sürecinden sonraları üstelik FETÖ kanallarına dökme paralara ve FETÖ’cülere sağlanan mamure imtiyazlarına karşı verilen hukuk mücadelesinde üstelik bekliyoruz. Sayın Fatih Ünal, Meclis Komutan Vekili adına aklınıza takılan her konuda ABB Başkanı’mızdan aracisiz bilgelik almanız daha metin tıpkısı bildirişim metodu cins. Tercih sizindir. bu arada AŞTİ amiyane adamakıllı oluyor. Saygılarımızla.”

Share: