Vekil Kasapoğlu küşat törenlerine katıldı

Deneyimsizlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, gelişigüzel spor branşının birlikte olduklarını, imdi eksiksiz branşlara destek vermeye devam edeceklerini söyledi.

Kasapoğlu, Osmaniye Çim Hokeyi Sahası’nda planlı spor malzemesi tevzi töreninde, gençleri sporla ilgilenmelerinden etraf tebrik kartı etti.

Sporun gelişigüzel branşına destek verdiklerini vurgulayan Kasapoğlu, “Mehabet, hükümet, bakanlık adına seçme branşın yanındayız, en dallı güllü desteği veren ülkeyiz. imdi de spora seçme branşıyla bindi ita noktasında bu çabamıza, gayretimize bitmeme edeceğiz.” diye konuştu.

Takımların karşılaşmasını izleyen Kasapoğlu, peşi sıra kulüplere spor malzemelerini dağıttı.

Bakan Kasapoğlu, sonrasında yapımı tamamlanan 1350 yabanlık Kayıboyu Kız Mektepli Yurdu’nun açılışını yaptı.

Törendeki konuşmasında kente kazandırılacak 1250 şahsiyet erkek öğrenci yurdunun inşaatının sürdüğünü belirten Kasapoğlu, bu yurdun da yer güdük sürede tamamlanarak gençlerin hizmetine sunulacağını söyledi.

Yurtta kalan öğrencilerle dostça edip anı fotoğrafı çektiren Kasapoğlu, kentte değişik branşlarda fariza eden antrenörlerle de basına sınırlı toplantıda bire bir araya geldi.

Korkut Ata Üniversitesi Zinde Şube’in açılışı yapıldı

Cahillik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, Osmaniye Korkut Ağababa Üniversitesi Zihayat Büro açılışında, “Çoluk Çocuk neredeyse biz oradayız” felsefesiyle çalışmaya devam ettiklerini aktardı.

Kasapoğlu, devlet genelinde kısaca 500 deneyimsizlik merkezi ve 347 Tüvana Bölüm açtıklarını belirterek, şöyle devam etti:

“İnşallah siz nerede kâm ediyorsanız, biz bunları birer birer açmaya ve sizlerin önderliğinde yönetmeye bitmeme edeceğiz. Lütfen buraları mahmul mahmul kullanın. Buraların içeriğini, projelerini birlikte büyütelim, güçlendirelim. Sizler için ruhlu mekan, ‘arkadaşlık iklimi’ kendisine buraları inşallah hem sayılarıyla hem nitelikleriyle perçinlemek hepimizin görevi olsun.”

Açım töreninden sonraları Icra Vekili Kasapoğlu, Zihayat Idarehane’te arkadaşça ettiği öğrencilerin söylediği türküleri dinledi. Kasapoğlu, burada basına sınırlanmış düzenlenen “Annelerle Spor Konuşuyoruz” toplantısına katıldı.

Cahillik Buluşması’na katıldı

Kasapoğlu, programının devamında Ahmet Şekip Ersoy Ekin Merkezi’nde kombinasyon edilen “Toyluk Buluşması” programına katıldı.

Basına vabeste etkinliğin ardından Cahillik ve Spor Bakanı Mehmet Aşure Ayı Kasapoğlu, Osmaniye Valiliğini görüşme etti. Il haysiyet defterini imzalayan Kasapoğlu, Vali Erdinç Yılmayan ile görüştü.

Share: