Suriye’de doktorların umudunu kestiği basit Mira, Türkiye’de sağlığına kavuştu

– Suriye’üstelik doktorların umudunu kestiği alelade Mira, Türkiye’de sağlığına kavuştu

YALOVA – Suriye’de geçirdiği 8 ameliyatın muvaffakiyetsiz sonuçlanan 3,5 yaşındaki Mira’nın ailesi çocuklarını sonuç çare olarak Türkiye’ye getirdi. Yalova’daki özel bire bir hastanede Koruyucu Doç. Dr. Ahmet Güngör marifetiyle 9’uncu ameliyatı yapılan Mira sağlığına kavuştu.

Doğduğundan beri karnından dışkılayan minik Mira, 3,5 yaşına gelene büyüklüğünde Suriye’birlikte 8 ağır sıklet faaliyetler geçirdi. Bilcümle ameliyatları liyakatsiz Mira Abdülal’ün ailesine doktorlar, ‘Artık bizim yapacağımız bir husus kalmadı’ dedi. Benzer çor dolayısıyla kestirmece tıpkı aylıkken tıpkı çocukları öken eş, bunu üstüne akıbet çare yerine Türkiye’ye faaliyetler üzere geldi. Ev Yalova’daki bir özel ayrımsız hastaneye başvurdu. 2 hafta boyunca ameliyata hazırlanması için otama altına alınan Mira, peşi sıra 6 saat süren kudretli cerrahi müdahale sonrasında ilk defa zinde benzeri şekilde dışkılamaya başladı. Ameliyatın ardından kestirmece 2 haftadır de müşahede altında tutulan Mira’nın bodur sürede taburcu edileceği bildirildi.

Yeni tekniklerle operasyon

Doç. Dr. Ahmet Güngör, hastanın önce geldiğinde umumi durumunun kötü olduğunu anlatım etti. Henüz ilk hastanın 8 nazik cerrahi müdahale geçirdiğini anlatan Güngör, şöyle konuştu:

” Herhangi Bir biri büyük ameliyatlardı. Buna karşın hastamız ayrımsız cins sağlığına kavuşamamıştı. Geldiğinde 8,5 kiloydu. Halsizlik vardı, tekerlekli sandalye ile gelmişti. Karından dışkısı geliyordu. Karındaki bağırsak yeterince çalışmıyordu. Biz hastamızı ilk ilkin yatırdık. Ameliyat öncesinde 2 hafta süresince okkalı tıpkı şekilde tedavisini uyguladık. Hastanın hem kistik fibrozis hastalığı hem gravite bağırsağın çalışmama hastalığı olduğunu, bunun tekraren karından ameliyat yapılarak çözülmeye çalışıldığını gördü. Bu ameliyatlar tam olmaması dolayısıyla hastamız çok şükür Suriye’den gelebildi. Hastamızı hazırladıktan sonradan 2 hafta önceki 6 saat süren bire bir ameliyatla çokça şükür sağlığına kavuştu. Bu ameliyatı hem karından hem birlikte popodan yıpranmamış tekniklerle yapmış olduk.”

Kilogram almaya başladı

Hayati risk haiz ayrımsız ameliyat gerçekleştirdiklerini rapor eden Güngör, “Çok şükür 8,5 kilogram gelen çocuk şu anda 10 kilo. Kilogram bile almaya devam ediyor. Yüzümüz gülüyor, çocuğumuzun dahi gülüyor. Artık daha bahtiyar. İlk sefer poposundan kakasını yapıyor. Bu çocuk için de haddinden fazla güzel ayrımsız öz. Karında tek şekilde uzaklık kalmadı. Bağırsaklar şuanda yerinde dışkısını şu anda rahatlıkla yapmakta. Çocuğumuz haddinden fazla yakında üstelik taburcu olacak” dedi.

Anne Zaynab Abdülal ise kendileriyle ilgilenen keyif ekibine teşekkürname etti. Abdülal, çocuğunun ameliyattan sonraları daha dolgunca duruma geldiğini belirterek, “Cildin rengi da değişti. Haddinden Fazla ferah oldu. Kız kendini mebzul hissediyor da. İnşallah bu hakeza bitmeme kıymetiharbiye” diye niteleyerek konuştu.

Share: