Sevimsiz albeni nedeniyle yüz felci nâkil avrat akupunkturla iyileşti

Konya’birlikte soğuk albeni nedeniyle beniz felci nâkil hastalanmış, akupunktur tedavisiyle sağlığına kavuştu.

Iyilik Temel, dışarıya çıktıktan aynı süre sonra itici havanın etkisiyle yüzündeki kasların çalışmamaya başladığını hissetti.

Yüzünün sağ tarafında oluşan felç zımnında göz ve dudak çevresindeki kasları çalışmayan 48 yaşındaki Esas, vücudunun değişik noktalarına geçerli akupunktur tedavisiyle eski görünümüne kavuştu.

Medova Hastanesi Nöroloji Uzmanı Dr. Aysun Hatice Akçe Karpuzoğlu, AA muhabirine, hastanın kendilerine başvurduğunda esen beniz yarısında oluşan katre nedeniyle haddinden fazla yoğun beniz asimetrisi olduğunu söyledi.

Esas’in, felce bağlı kendisine, dudağının sol tarafa kaydığını, sağlıklı göz kapağının kapanmadığını aktaran Karpuzoğlu, “Yüz felci, havaların soğumasıyla kalın tanıdık tıpkı çor. Tetkiklerin peşi sıra hastamıza, kozmetik gayeli birlikte yapılan, beraberinde beniz felci ile yüzü ilişik hastalıklarda beğenilen tedaviyi uyguladık. Bu tedavi 10 gösterim sürdü. Sonuçtan çok memnunuz.” diye niteleyerek konuştu.

Tedaviye erken başlama eke

Karpuzoğlu, hastanın bu yöntemle iyileşmekle kalmayıp yüzdeki çizgilenmelerin ve kırışıklıkların üstelik kaybolduğunu belirtti.

Tedavinin, özellikle beniz kaslarının kuvvetlendirilmesi ve beniz ağrılarının tedavilerinde kullanıldığına dikkati calip Karpuzoğlu, şunları aktardı:

“Bu formül, klasik akupunktur yönteminden az buçuk elan ayrımlı. Vücudundaki muhtelif noktalara, özel benzeri teknikle iğneleme yaptığımız hastamız, tedavinin ardından tamamen normale döndü. Başkaca henüz genç tıpkı görünüme kavuştu. Yüzündeki gönen oranı arttı, ince kırışıklıkları yok oldu.”

Beniz felcinde er tedaviye başlamanın şanlı olduğuna değinen Karpuzoğlu, “İyileşmenin olmayacağı belli tıpkı aşamadan sonraları uygulanacak akupunktur tedavisinin tek anlamı yok. Nimet hanım, tedavisi tamamlandıktan sonradan beni ziyarete geldi. İlk başta siması bilinen geldi ancak kim olduğunu birkaç dakika sonradan hatırladım. Normale tamamen dönmüş, daha diri, elan zinde ve daha iyicene aynı ayla kavuşmuş.” ifadelerini kullandı.

“Yüzüm mefluç kalacak diye niteleyerek haddinden fazla üzülmüştüm”

İki yavru annesi Inayet Esas bile hastaneye geldiğinde yüzünün yarısının inmeli olduğunu anlattı.

Özellikle ayn kapağının kapanmaması nedeniyle daim göz yaşarması ve gözünde yıkılma hissettiğini dile getiren Esas, şöyle konuştu:

“Çevremde yüz felci geçirip tedavi olmamış ve o şekilde artan tanıdıklarım var. İlk özellikle ego de yüzüm nüzullü kalacak diyerek düşünmüştüm. Doktorumla yaptığım istişarenin ardından akupunktur tedavisi almaya karar verdim. Tedavinin peşi sıra yüzüm bozuk haline döndü. Enerjim daha erdemli. Şu anda çokça iyiyim ve alışılagelen hayatıma devam ediyorum.”

Share: