Saylav Özyürek: “HDP etmek PKK gelmek”

Sivas’ta mahalle muhtarlarıyla aynı araya mevrut Milletvekili Ahmet Özyürek, “HDP söylemek PKK buyurmak” dedi.

Ulusalcı Akıntı Partisi Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek muhtarlarla ayrımsız araya geldi. Kentte kâin aynı kafe restoranda planlı programda mütekellim Özyürek, “Sefil PKK, PYD ve hep yıldırı örgütlerinin kökünü kazıyacağız” dedi.

Mebus Ahmet Özyürek, “Bizim topraklarımıza geçerek askerimizi, polisimiz, öğretmenlerimizi sivil vatandaşlarımızı hatta hainler kundaktaki bebeğimizi şehit ediyorlar. Biz üstelik diyoruz ki Irak, Suriye ve Fırat’ın doğusundaki yıldırı örgütlerine alın bir tedarik alalım. Ne yapalım? Türkiye Iri Ulus Meclisine aynı mektup getirelim. Betik geldiği zaman diyorsunuz kim ‘Türk Silahlı Kuvvetlerine siz tehdidi gördüğünüz anda PKK, PYD yahut gelişigüzel terör örgütünü hat güvenliğini ihlal ettiğini gördüğünüzde tığ size yetki veriyoruz’ ne yetkisi veriyorsun, cızık ötesine faaliyetler ika yetkisi veriyorsun. ve ‘terörün kökünü kurutacaksınız’ diyorsunuz. Bunun süresince Türkiye Nazik Millet Meclisine tezkere geliyor. Geldiği ahit orda siyası partilerden HDP’nin faydalı diyeceğini hepiniz biliyorsunuz. Münasebet HDP gelmek PKK emretmek. Ama tek ummadığınız aynı yerde CHP’bile bununla bu arada olunca HDP ve CHP bu arada ergin oluyor. Arkasından farklı partilerde kuyruğa giriyorlar. Sanki oraya tezyinî bir siyası partide 2 pare milletvekilini koyarak sözde teskereye peki demiş oluyor. Senin 38 modül vekilin olacak hepsi orada olamaz ‘ben tezkereye peki dedim’ diyeceksin orada 2 kesim icra vekili bırakıp gideceksin. Kimse buna inanmaz. Bu operasyonların yapılması için Cumhur İttifakının Milletvekilleri tamam dediler. Kardeşim imdi ego askerimin, polisimizi ve çocuklarımızı martir ettirmeyiz. Türk Silahlı Kuvvetlerine yetkiyi veriyoruz. Evet diyoruz” diye niteleyerek konuştu.

“2023 yılında yapılacak önceki umumi seçimde kökten sürme Türk milleti o sandığa sizi gömecek”

2023 yılında yapılacak önceki umumi seçimde Sivas’ın yiğitleri ve kişizade Türk milleti o sandığa sizi gömecek diyen Özyürek, “Betik geçecek hain PKK,PYD ve bütün terör örgütlerinin kökünü kazıyacağız diyoruz. Evet diğerleri müfit dediğinde hangi oldu biliyor musunuz? Kime peki dediler biliyor musunuz? Bu PKK’ya PYD’ye hep terör örgütlerine ki silah desteği veriyor? Amerika Birleşik Devletleri veriyor ve Avrupa’dan destek alıyor. Demincek düşünüyoruz Avrupa ve Amerika bunlara destek veriyor. Sayın Kılıçdaroğlu ve HDP’liler ve ayrıksı partililere ne gitmek lazım. Geçmek ki bunlar nerden ferman alıyor. Amerika Mürekkep Devletleri ve Avrupa ile beraber yani içerdeki ve dışarıdaki hisse senedi birlikçiler sınırlı kapılar arkasında kimlerin iz anlaşma yaptığını bütün bu arada demincek gördük mü. Biliyoruz bunu de. O antlaşma bizde diyoruz kim kusura bakmayın HDP’sine üstelik CHP’sine birlikte ve diğerlerine dahi bu vatanı bu bayrağı Allah’ın izniyle okunacak ezanımızı sizlere güç etmeyeceğiz. 2023 birlikte yapılacak ilk genel seçimde Sivas’ın yiğitleri ve aristokrat Türk milleti o sandığa sizi gömecek inşallah” şeklinde konuştu.

Milletvekili Özyürek konuşmanın arkası sıra muhtarların isteklerini aldı. Arkası Sıra izlence hatıra fotoğrafının çekilmesiyle akıbet buldu. – SİVAS

Share: