ORMANDAKİ ONLARCA BALA KÖPEĞE SAHİP ÇIKTILAR- 1

SAKARYA’üstelik ormandaki onlarca çocuk köpeği hayvanverler buldu. Açlıktan vurgun sakıt ve ölmek üzereyken kâin köpeklerden 63’ü otama üzere İstanbul’bile getirildi. Hayvanseverlerden Gürkan Gazoğlu, “Cürüm duyurusunda bulunduk. İki gündür gönüllülerimiz sürekli o noktaya gidiyor. Maatteessüf yeniden bebekler bulundu. Onları dahi farklı tıpkısı bölgeye gönderme ettik. Şu anda İstanbul’bile 63 bebeğimiz, 21 farklı klinikte tedavi görüyor. Herkesi vicdana, merhamete çağırma ediyoruz. Belediyelerin üstelik bundan sonra benzeri yerde durması gerekiyor” şeklinde konuştu.

Sakarya’de otoyol kenarındaki ormana bırakılan çok sayıda bala köpeğin görüntüleri içtimai medyada paylaşılınca, aynı ekip hayvansever harekete geçti. Hayvanseverler, kaza belediyeler eliyle araçlarla getirilerek ormana bırakıldıkları tez edilen yavru köpeklerden, hayatta kalabilen 63’ünü kurtardı. Açlıktan ölmek amacıyla oldukları muhtemelen bala köpekler, 21 değişik klinikte otama altına alındı. Savcılığa yavru köpekleri ormana atan birey yahut eşhas için suç duyurusunda bulunuldu.

” HAYVANSEVERLER MASRAFLARI KARŞILAMAYA ÇALIŞIYOR”

Hayvanseverlerden Gürkan Gazoğlu, 5 Ara Pazartesi günü, 70 bala köpeğin Sakarya otoyolunda bırakıldığı yönünde ihbar aldıklarını belirterek, “Bu bebeklerden bazıları ölmüş, ölenleri sair yavrular incir. Maalesef çalıların beyninde kalanlar fareler eliyle münhezim. Oradaki yavruların hepsini aldık. HAÇİKO, Silivri Canları ve Zooloji Olmadan Katiyen Derneği kendisine, bu çocukların hepsini kliniğe götürdük. İlçe belediyeler, maliyetleri hafifletmek üzere, diğer hayvanat yesin diyerek ormana atıyor. Çoğu sayrı, dizanteri. Kliniğe kaldıracağız hepsini. Hayvanseverler masrafları karşılamaya çalışıyor” dedi

“63 BEBEĞİMİZ, 21 FARKLI KLİNİKTE TEDAVİ GÖRÜYOR”

“Bu görüntülerden bilahare, vicdanı merhameti olan tümce gelmeye başladı” diyen Gazoğlu, “Bu yavruları ormana kovmak yerine, bu kadar gönüllü, merhametli, itikatlı öğrenci, pir aileler var. Belediyeler barınaklarının kapılarını açıp, gönüllülerin o barınaklara girmesini ve bu çocukların bakımını, temizliğini yapmasını sağlamalı. Maatteessüf öğrencilerimiz barınaklara giremiyor. Girseler birlikte, teller arkasından izliyorlar bu çocukları. Sakarya’daki olayla ait de cürüm duyurusunda de bulunduk. İki gündür gönüllülerimiz sürekli o noktaya gidiyor. Maatteessüf gine bebekler bulundu. Onları de farklı tıpkı bölgeye irsal ettik. Şu anda İstanbul’de 63 bebeğimiz, 21 farklı klinikte otama görüyor. Herkesi vicdana, merhamete davet ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Share: