OPR. DR. ONAR BİLİNÇSİZ KULLANILAN GIDA TAKVİYELERİ, IHTISAS HASTALIKLARINI YÜZDELIK 20 ARTIRDI

TEKİRDAĞ Dr. İsmail Fehmi Cumalıoğlu Şehir Hastanesi Başhekimi ve Önsezi Yaradılış Cerrahisi Opr. Dr. Lütfi Çağatay Onar, bilinçsiz geçer azık takviyelerinin, duygu- yaradılış hastalıklarında yüzdelik 20 artışa hastalık olduğunu söyledi.

Tekirdağ Dr. İsmail Fehmi Cumalıoğlu Şehir Hastanesi Başhekimi ve Ruh Soy Cerrahisi Opr. Dr. Onar, his- huy sistemi hastalıklarında sonuç dönemde bati yükseliş tespit ettiklerini belirterek, yüzdelik 20 artım olduğunu dile getirdi. Onar, serencam 10 yıla baktıklarında ruh- soy sistemi hastalıklarında yavaş çoğalma durumunun söz konusu olduğunu belirtip, şunları söyledi

Yaşı 30 ile 50 arasındaki hastalarda toplar yaradılış tıkanıklığından önsezi krizine büyüklüğünde sonuç etap açık ayrımsız yelpazede hastalıklar görmekteyiz. Bu hastalıkların lehçe kendisine etyolojisine ve insidanslarına baktığımızda çevresel toksinlerinden tagaddi alışkanlıklarına, kalıtım bilimi yatkınlıktan sigara tasarruf alışkanlığına büyüklüğünde kavi haddinden fazla faktörün etkili olduğunu görüyoruz. Bunun dışında besin takviyelerinin bilinçsiz tıpkısı biçimde kullanılması kabil ciddi tıpkı felaket ile cebin karşıyayız. Hastalıkları kontrolsüz hipertansiyon ve diyetin de canlı olduğu haddinden fazla değişik faktörlere isnat etmek mümkün. Alelhusus burada benzeri hoşur parantez açmak icabında ruh huy sistemi hastalıklarının alelhusus dip venöz tıkanıklık hastalarında gıda takviyesi yerine geçer not ürünlerin bilinçsiz tıpkı biçimde tüketilmesinin enerjik olabileceğini öne süren çalışmalar mevcut. Gine dip venöz tıkanıklık ile özellikle mineral içeren besin takviyelerinin ilişkilendirilebileceği ortaya kondu. Bizim üstelik geçtiğimiz aylarda yaptığımız benzeri çalışmadaki bunu millî kongremizde da sunduk. Derin ven trombozu tanısı almış 100’ün üstünde bireyin toplar damar tıkanıklığı olan dokularından alınan numunelerinde kalık çıpa kalsiyum ve silisyum bulunduğunu nakletmek mümkün. Gine nesiç numunelerinde nesiç magnezyum düzeyinin arama grubuna kıyasla elan düşük olduğunu belirleme ettik. Nedeniyle vurgulamak isterim ki besin takviyelerinin dahi bilinçli bire bir biçimde kullanılması mutlaka hekim tavsiyesi ile alınması gerekiyor. Bunun çalışmanın materyalinin geliştirilmesi ile hangi cins gıda takviyelerinin duygu soy hastalıkları ile ilişkilendirilebileceğini anlatmak türlü cins. Bunun amacıyla kapsamlı sermaye analizlere ihtiyacımız var amma kabaca hekim tavsiyesi antrparantez reçetesi olmadan besin takviyelerinin kullanılmaması gerektiğini söyleyebilirim.

‘HASTALIĞIN YAŞI GENÇLEŞTİ’

His- damar hastalıkları yaşının dünyada olduğu gibi Türkiye’üstelik de gençleştiğinin altını çizen Opr. Dr. Onar, Özellikle 30 ve 40 yaşlarda geçtiğimiz 20 yılı baz alarak düşündüğümüz ant haddinden fazla bir iki görürdük ve iveğen kroner sendromları bile şişman damar tıkanıklarını. Demin kâin durumda müstakbel gözyaşı hastalığı olmaktan bundan sonra, daha çok orta yaş ve güre gözyaşı grubunu bile ilgilendiren emraz spektrumuna girdi, kardiyovasküler hep hastalıkları. Esasen bizim yapmış olduğumuz çalışmada çevresel toksinlerden özellikle sıçanotu nadir yerey elementlerinden lityum ve kadminyum bunların da dokulardaki analizi yapıldı. Bunların yoğun ven trombozuyla ilişkisi gösterilemedi. Tekirdağ Site Hastanesi açıldığı günden itibaren geçtiğimiz 24 aylık süreçte 1000’in üzerinde yabancı tutkun başvurusu oldu. Bu hastalar amacıyla plastik ameliyat ile bu arada kardiyovasküler tümce üzere kardiyoloji ve önsezi yaradılış cerrahisi kliniklerini hastalarımız geldi. Yeniden mahdut dışından mevrut hastalarımıza dahi yaşın gençleştiğini bildirmek ve hele rutin taramaları esnasında önsezi hastalığının belirleme edildiğini hikâyelemek tür diye konuştu.

Share: