MÜSİAD, Baltık ülkeleri büyükelçileri ile Hataylı iş insanlarını buluşturdu

Hür Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD), kâh Baltık ülkeleri büyükelçileri ile Hataylı hisse senedi insanlarını bire bir araya getirdi.

MÜSİAD’dan yapılan açıklamaya göre, MÜSİAD Diplomatik İlişkiler Komisyonu koordinasyonunda düzenlenen Rum Ekonomi Diplomasisi programının 7’ncisi MÜSİAD Hatay şubesi eş sahipliğinde Estonya, Letonya ve Litvanya’nın Ankara büyükelçilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Estonya’nın Ankara Büyükelçisi Annely Kolk, Letonya’nın Ankara Büyükelçisi Peteris Vaivars ve Litvanya’nın Ankara Büyükelçisi Ricardas Degutis’in katılımıyla planlı etkinlikte, bölgesel aksiyon ve envestisman fırsatları şümullü şekilde ele alındı.

MÜSİAD Hatay şubesinde planlı etkinlikte, İskenderun Şehremini Fatih Tosyalı ve MÜSİAD Diplomatik İlişkiler Komisyonu Başkanı Osman Nuri Önügören değerlendirmelerde bulundu.

Program kapsamında büyükelçiler, Hatay Valisi Rahmi Doğan ve İskenderun Belediye Başkanı Tosyalı’yı mülakat etti.

MÜSİAD Küçük Asya Iktisat Diplomasisi kapsamında ayrıca, Osmaniye OSB RAL Ferasetsiz Inkılap Fabrikası, Osmaniye’deki Tosyalı Toyo Polat??????? Fabrikası ve CRT Eroin Fabrikaları mülakat edilerek çalışmalara yönelik hikmet alındı.

Share: