Muş Ululuk Hastanesi 6 poliklinikte akşam mesaisi başlattı

Muş Devlet Hastanesi 6 poliklinikte akşam mesaisi başlattı

MUŞ – Muş Kerem Hastanesi Başhekimliği, sonuç günlerde yaşanan çokluk dolayısıyla avrat doğum, bala, dahiliye, göz, kulak büyüklenme boğaz ve nöroloji polikliniklerinde akşam mesaisi başlattı.

Hastane yönetimi marifetiyle alınan kararla, gün içerisinde yaşanan yoğunluğu minimize gitmek ve tarih saatlerinde hastaneye gelemeyen vatandaşlara hafif çıkarmak üzere hafta arası 17.00-19.00 saatleri arasında bakım vermeye başladı. Konuyla ilişik gazetecilere bilgelik veren Muş Kerem Hastanesi Sertabip Yardımcısı Dr. Mehmet Emniyetli Karıl, parasız ve parasız yakınlarının memnuniyetini çıkarmak üzere hastaneye gelemeyen vatandaşlar için bu uygulamayı başlattıklarını söyledi.

Acil servisteki yoğunluğu engel olmak amacıyla eş tevellüt, bala, göz, dahiliye, kulak kibir derbent ve nöroloji polikliniklerinde mücahede saatlerini uzattıklarını anlatan Karıl, “Bu polikliniklerde hafta arası seçme zaman 17.00-19.00 saatleri arasında sökel kabulü yapılmaktadır. Vatandaşlarımızın bakım ahiz noktasında kıygın olmamaları üzere başlatılan akşam poliklinikleri uygulaması talepler az çok devam edecektir. Bu aplikasyon yardımıyla evgin servislerde yaşanan yoğunlukları dahi azaltmaya çalışıyoruz. Günce kısaca 6 bin hastaya hizmet veren Muş Azamet Hastanesinde 180 hekim, bin 500 personelimiz bulunmaktadır. Akıbet dönemlerde yıpranmamış hekim arkadaşlarımızın üstelik göreve başlaması ile diyar dışı sevklerimizi minimal seviyeye indirmeye çalışıyoruz. Vatandaşlarımız, MHRS sistemi üzerinden randevu alıp gelebilir” dedi.

Başlatılan akşam polikliniği uygulaması ile vatandaşların rahatlıkla hastalarını getirip otama ettirebildiklerini vurgulayan Yavru Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Furkan Koçaslan ise “Akşam mesaisi 2 saat sürüyor. Periyot içerisinde yapılan tedavilerde randevu alamayan birçok hastamız oluyordu. Keyif Bakanlığının önerisi ile bizde bunu kabul ettik. Zımnında başlatılan akşam ezanı poliklinikleri uygulaması ile aktarılma içerisinde yaşanan yoğunluğun önlenmesi amaçlanıyor. Bu uygulama ile artık hastaya hizmet vermeyi hedefliyoruz” diyerek konuştu.

Share: