“Kimseyi Geride Terk Engelleri Geride Bırak Projesi”nin kapanış programı yapıldı

Boş Dirim Spor Hanek ve Kültür Derneği (EYSAD) Kurucu Başkanı Deniz Balcı, “Kimseyi geride bırakma’ dedik. Zira kimsenin geride kalmasını istemiyoruz. Şayet hayallerinize, başarabileceğinize inanırsanız her zorluğun çıkışı vardır.” dedi.

Balcı, EYSAD eliyle aynı otelde planlı “Kimseyi Geride Tevdi Engelleri Geride Bırak Projesi”nin kapanış programında yaptığı konuşmada, derneği güzeşte yıl tıpkısı takım gönüllüyle kurduklarını söyledi.

İlk yerine İçişleri Bakanlığının öncülüğünde “Kimseyi Geride Terk Engelleri Geride Bırak Projesi”ni hayata geçirdiklerini anlatan Balcı, “Kimseyi geride bırakma’ dedik. Çünkü kimsenin geride kalmasını istemiyoruz. Şayet hayallerinize, başarabileceğinize inanırsanız gelişigüzel zorluğun çıkışı vardır.” diye niteleyerek konuştu.

Proje ile hoppadak engellilere değil ailelerine da rehabilitasyon imkanı sağladıklarını anlatan Balcı, aileleri dahi müzakere, spor ve kültürel faaliyetlere dahil edebilecekleri proje hazırladıklarını dile getirdi.

Balcı, bu kapsamda, ailelerle mütenevvi etkinliklerin yanı sıra 5 ile de seyahat etkinliği düzenlediklerini belirterek, “Hususi kardeşlerimizin, ailelerinin desteği ve duasıyla elan fena hâlde işlere imza atmayı kendimize öge edindik.” ifadesini kullandı.

“Size gitmek, hizmetlerin yeryüzü büyüğüdür”

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok dahi engellilere yönelik hizmetlerin yeryüzü şişman hizmet olduğunu söyledi.

Engellilere hizmet etmekten izzetinefis ve mutluluk duyduğunu tamlayan Altınok, engelliler amacıyla bir çok hizmeti hayata geçirdiklerini dile getirdi.

Uray yerine sakat vatandaşlara yönelik bir nice etkinlik yaptıklarını, paneller düzenlediklerini nâkil Altınok, engellilere müteveccih yasaların çıkmasında emeği üstelik bulunduğunu tabir etti.

Altınok, rüyet ve sem engellilere yönelik biçim ve kütüphane, otizmli kollar üzere yetişek merkezi, Eş ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı ile üstelik Engelli Gün Bakımevi’ni açtıklarını belirterek, “Size çalışmak, hizmetlerin bildirme büyüğüdür.” dedi.

Share: