Kimsenin teşhis koyamadığı hastayı amansız hastalık olmaktan kurtardı

Kimsenin canlandırma koyamadığı hastayı amansız hastalık olmaktan kurtardı

BURSA Sindirim Bilimi Uzmanı Dr. Sami Evirgen, tahminî 4 yıldır gezmediği hastane kalmayan hastasını amansız hastalık olmaktan kurtardı.

Bursa’de gitmediği hastane, uygulamadığı otama yöntemi kalmayan Aylin Yılmayan, çareyi başvuru üstüne gittiği Özel Hayat Hastanesi’nde buldu. Yapılan araştırmalar, incelenen MR’lar sonucu Gastroenteroloji Uzmanı Dr. Sami Evirgen yoluyla pankreasın pöçük kesimindeki kistik ur tayin edilen Ziyalı, kansere tahavvül etmek amacıyla olan lezyonu operasyonla alınarak sağlığına kavuştu.

Yaptığı liyakatli işler sonrası Aylin Yılmayan ve Emine Turhan ile bire bir araya gelen Uzman Dr. Sami Evirgen, “Aylin hatun’ın 3 senelik bir hikayesi var. Bir Nice sağlık kuruluşuna otama için gitmiş, fakat bire bir sonuca varamamış. Kendisinden MR’larını istedik. Pankreasın kuyruk kesiminde gözden kaçan bazen lezyonları gördük. Kansere dönüşmesi efdal olan bir kesimi birlikte tespit edilerek ameliyatla makbuz. Bu kistten dahi kurtulmuş oldu” dedi. Aylin hanımın şikayetlerini dinledikten sonraları MR incelemelerini bile değerlendiren Evirgen, “Kronik pankreatit hastasıyla yüz yüze olduğumuzu gördük. Hem diyetini, hem birlikte tılsım tedavilerini düzenledikten sonradan hızla güzelce sonuçlar aldık. Ağrıları boş benzeri şekilde azaldı. Diyetine ilgi ettiği sürece, fena hâlde ayrımsız maltalık onu üstelik bekliyor” şeklinde konuştu. Süreğen pankreatit hastası olduğunu Dr. Evirgen sayesinde öğrendiğini belirten Turhan, “Aynı süredir tedavi görüyorum. Elan evvel gittiğim hastanelerde serencam alamadım. Eve gönderildikten 4 dolaşma sonradan kötüleşmeye başlıyordum. Yeniden hastaneye yatıyordum. değme canlandırma konulamadı. Yaptığım tetkikat sonucu buraya geldim. Şuan sağlığım yerimde. Temas hangi tıpkısı atağım ve ağrım namevcut” dedi.

Yaklaşık 4 yıldır pankreatit rahatsızlığı çektiğini belirten Yılmaz ise, “Sonsuz rahatsızlanıyordum. Gittiğim ayrımlı hastanelerde kişileştirme konulamadı. Değerlerim zaman zaman çokça bağan bazen ise haddinden fazla faziletkâr çıkıyordu. Emine kadın sayesinde bu hastaneye geldim. 4 sene eski MR’larıma varıncaya büyüklüğünde kâffesi biricik yegâne incelendi. Farklı doktorların bulamadığı rahatsızlığımı Dr. Sami Eş ayırt etti. Teşhisi koyduktan bilahare bile tedaviye başladık. Kansere çevirebilecek lezyon olduğu amacıyla müstacel ameliyata alındım. Deminden çok şükür çokça iyiyim” diyerek konuştu.

Share: