Kars İl İstihdam Kurulu Toplantısı yapıldı

İl İstihdam ve Mesleksel Eğitim Bilimi Müesses 2022 Ekim ayı yalın kat toplantısı yapıldı.

Kars İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Bilimi Oturmuş’nun 4. Dümdüz Toplantısı, Düzentileme ve İş Kurumu İl Müdürlüğü Güruh Salonu’nda Ilbay/ Belediye Başbuğ Vekili Türker Kimsesiz’ün başkanlığında gerçekleştirildi.

Vali Kimsesiz, başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda Say ve İş Kurumu İl Müdürlüğünce İl İstihdam ve Mesleksel Yetişek Oturmuş organı Denetim kurulunca hazırlanan 2022 Eylül ayına ait Deli Dolu İş Gücü Programları ve Cemiyet Yararına Programlarına ilgilendiren denetim raporları İ.İ.M.EK. Yönetmeliğinin 13. maddesinin 5. fıkrası göre İ.İ.M.E.K. Kurulunca onaylandı.

Sarıkamış Şehitleri Mesleki ve Beceri Rum Lisesi bünyesinde Bala Gelişimi ile İç Mekan ve Mobilya Teknolojisi dalı açılması İl İstihdam ve Mesleksel Yetişek Kurulunca akıllıca görülerek İl Milli Yetişek Müdürlüğünce lüzumlu hareket ve işlerin başlatılmasına karar verildi.

Toplantıda antrparantez tıpkı sonraki İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Bilimi Kurulu Güruh tarihinin 2023 Sülale ayı içerisinde yapılmasına kararlaştırıldı. – KARS

Share: