KAHRAMANMRAŞ – Zimbabve heyeti, EXPO 2023’ün düzenleneceği Kahramanmaraş’ta ziyaretler gerçekleştirdi

Zimbabve heyeti, “Huy Dostu Site ve Duyarlılık” asıl temasıyla gerçekleştirilecek EXPO 2023’e hazırlanan Kahramanmaraş’ta temaslarda bulundu.

Onikişubat Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, 23 April-31 Ilk Teşrin 2023’te gerçekleştirilecek EXPO 2023’te kendilerine tahsis edilen alanı başlamak ve kuracakları bahçe için bilgi kabul etmek üzere kente mevrut gök bilimi, Belediye Reisi Hanefi Mahçiçek’i makamında ziyaret etti.

Daha bilahare Mahçiçek ile EXPO 2023 rekreasyon alanına geçen gök bilimi, buradaki çalışmaları inceledi.

Onikişubat Belediye Reisi Mahçiçek’ten hikmet alan astronomi üyeleri, EXPO 2023 lansman filmini izledi.

Zimbabve Cumhuriyeti heyetini Kahramanmaraş’ta ve EXPO 2023’de görmekten bahtiyarlık duyduklarını belirten Mahçiçek, heyetin ziyaretinden dolayı sevinme duyduklarını dile getirdi.

Mahçiçek, “Zimbabve’nin kültürünü, tarihini, güzelliklerini EXPO 2023’de bilcümle beraber hem ulusal hem da uluslararası düzeyde Kahramanmaraş’ta tanıtacağız. Zimbabve’ye tahsis ettiğimiz düz hazır, bütün beraber fiilen çokça sunturlu tıpkısı bostan yapacağız.” ifadelerini kullandı.

Zimbabve Cumhurbaşkanlığı Önemli Planlama ve İş Ihya Direktörü Gamuchirai Kapembeza üstelik Mahçiçek’e büyük karşılamalarından ufuk teşekkür etti.

EXPO 2023’te düzlük almalarının Zimbabve’ye hesaplı, içtimai ve kültürel anlamda fırsatlar sunacağını tabir eden Kapembeza, Onikişubat ilçesi ile ülkelerinden tıpkı şehir ortada beraberlik protokolü imzalamak için teklif sunduklarını kaydetti.

Zimbabve heyeti daha sonra Kahramanmaraş Tecim ve Uran Odasına (KMTSO) geçerek burada hisse senedi insanlarıyla bire bir araya geldi.

Share: