Kahramanmaraş’ta kocasıyla kızını öldüren 75 yaşındaki kadına 2 kere ağırlaştırılmış müebbet mahbes istemi

Zeynep Tanıdır’ın adı açıklanmayan kızı, anneannesi Hayriye Fındıkoğlu’na annesini sorduğunda Almanya’ya gittiği cevabını aldı. Ancak yaptığı araştırmada annesinin Almanya’ya gittiğine dair bilgiye ulaşamadı. Bunun konusunda kızı, april ayında emniyete gidip annesinin kaybolduğunu ve maktul olabileceğini söyledi. Asayiş Yazıhane Müdürlüğü Kıya Sektör Amirliği ekiplerinin çalışmasında Zeynep Tanıdır’ın babası Arap Tanıdır’ın dahi kaybolduğu tespit edildi. Itimat bünyesinde hususi kol kurularak familya teknik ve fiziksel takibe alındı.

‘ESKİ EVDE KAZI YAPMAM GEREKİYOR’ SÖZÜ ÇİFTE CİNAYETİ ORTAYA ÇIKARDI

Polisin kendilerini takip ettiğinden bihaber olan Mehmet Tanıdır, telefonda annesine “Sakat evde hafriyat yapmam gerekiyor” dedi. Ağustos ayında polis güçleri eliyle Ballıca Mahallesi’ndeki evde ve bahçesinde kadavra köpeğiyle kazı çalışması yapıldı ancak serencam alınamadı. Bu tam ailenin kaba tavırlar sergilemesiyle Hayriye Fındıkoğlu, oğulları Mehmet Tanıdır, M.T., kızları F.Z., G.E. ile Fahri Ekinci, C.Z. ve G.T. gözaltına alındı.

TARİHİ IZ ARAR GİBİ CESET ARADILAR

Şüphelilerden Hayriye Fındıkoğlu, 7 Ağustos’ta polisler yoluyla eve götürüldü. Fındıkoğlu, soruşturmayı yürüteç Cumhuriyet savcısına düzlük gösterdikten sonradan arkeologlar nezaretinde mesai başlatıldı. İş makinesi toprağın yüzeyini aldıktan bilahare arkeologlar tarihi im arar üzere ceset aradı. Icraat sonunda Zenci Tanıdır ile kızı Zeynep Tanıdır’ın kemikleri bulundu.

İDDİANAME HAZIRLANDI

Emniyetteki sorgularının arkası sıra adliyeye irsal edilen 7 şüpheliden Hayriye Fındıkoğlu ile ona yardım ettikleri önceki sürülen Mehmet Tanıdır ve Gönüllü Fellah tutuklandı. Olayla ait düzenlenen soruşturma sonunda, 1997’üstelik eşini av tüfeğiyle, 2000’birlikte bile kızını zehirleyerek öldürdüğü öne sürülen Hayriye Fındıkoğlu üzerine ‘tasarlayarak kasten öldürme’ suçundan 2 nöbet ağırlaştırılmış müebbet, ona müzaheret ettikleri sav edilen Mehmet Tanıdır ve Gönüllü Dikici karşı da ‘cinayete yardım etme’ suçundan 20’şer yıla büyüklüğünde mapus cezası istemiyle savca hazırlandı. Kahramanmaraş 1’inci Ağır Ukubet Mahkemesi’nde iddianame akseptans edilirken, 3 sanığın yargılanmalarına ileriki günlerde başlanacak.

Arap Tanıdır ile kızı Zeynep Tanıdır’a ilgilendiren kemiklerin bulunduğu yıllardır kullanılmayan evde halen polisin çektiği şeritgiller dururken, taharri yapılan çukurun vücut ise betonla kapatıldı.

Share: