KAHRAMANMARAŞ – Yedikuyular Kayak Merkezi bakir sezona amade

Güneydoğu Rum ve Akdeniz bölgelerinde şita turizminin adreslerinden Yedikuyular Kayak Merkezi’nde yeni sezon üzere hazırlıklar tamamlandı.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesince 2018’dahi faaliyete geçirilen ve gelişigüzel sene geliştirilen ski merkezinde başlatılan bedesten çarşı, bungalov evler ve içtimai yapılış inşaatları tamamlandı.

Kent merkezine 13 kilometre uzaklıktaki 2 bin 300 rakımlı ski merkezi, 7 kilometrelik ski pisti ile Güneydoğu Anadolu ve Akdeniz bölgeleri atılmak için daraç içi ve dışından gelen misafirlerini ağırlayacak.

Yaklaşık yılda 150 bin kişinin ağırlandığı merkezde, yıpranmamış zaman öncesinde sonuç hazırlıklar tamamlandı. Güzergahlarda tedbir kayran gidiş geliş ve Büyükşehir Belediyesi Iblağ Daire Başkanlığı ekipleri birlikte menfilik yaşanmaması adına çalışmalarını sürdürüyor.

Her yıl binlerce misafire ocak sahipliği yaparak şehir ekonomisine aheste katkılar sunan merkezin, 5. sezonda de dilek görmesi bekleniyor.

Büyükşehir Şehremini Hayrettin Güngör, AA muhabirine, merkezde güzeşte zaman ilk defa konaklama hizmeti sunulduğunu hatırlattı.

Merkezde vacip tam fiziki çalışmaların tamamlandığını ve kar yağışının beklendiğini nâkil Güngör, “Bu yıl tesisimizin aydınlatmalarını tamamladık ve ziyaretçilerimize şeb ski imkanı dahi sağlayacağız. Merkezimizin temas geçen yıl potansiyelini biraz elan artırıyoruz. İnşallah kullanılmamış çalışmalarımızla ‘Yedikuyular’ hem bölgemizin hem bile Türkiye’nin bildirme kocaman tesisleri beyninde yerini matlup.” diye konuştu.

Güngör, şita turizminin ışıldak yıldızı olan Yedikuyular Kayak Merkezi’nin bakir sezona amade olduğunu hatırlatarak, ziyaretçileri beklediklerini sözlerine ekledi.

Merkezde işletmecilik eden Yunus Kaya üstelik zaman hazırlıklarının tamamlandığını ve misafirlerin şimdiden gelmeye başladığını söyledi.

Daha haddinden fazla Antalya, Adana, Sazak, Hatay, Gaziantep, Adıyaman, Şanlıurfa, Kilis kadar illerden konuk ağırladıklarını aktaran Kaya, Büyükşehir Belediyesince yapılan iyileştirme çalışmasıyla tesislerin henüz sakıncasız kuzuluk geldiğini kaydetti.

Share: