KAHRAMANMARAŞ – Cesamet desteğiyle güzellik merkezi açan kadın girişimci 256 kişiyi iş sahibi yaptı

Kahramanmaraş’ta şevket desteğiyle gösteriş merkezi açan ve 8 yılda 9 şubeye ulaşan girişimci Seher Başaran, 256 kişiyi hareket sahibi yaptı.

Kentteki ayrımsız işletmede mufassal müddet görk uzmanı kendisine etkin, evli ve 3 bala annesi Başaran, benzeri müddet bilahare güzellik merkezi kurmaya değişmeyen verdi.

Küçük ve Ilımlı Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığının (KOSGEB) girişimcilik kurslarına 8 sene geçmiş katılan Başaran, belgesini aldıktan sonra KOSGEB’den 50 bin teklik aygıt, 50 bin teklik birlikte kira ve personel desteği ile görk merkezi açtı.

Zaman içerisinde işlerini büyüten ve zaman 7’si Kahramanmaraş’ta, 2’si Gaziantep’te atılmak amacıyla 9 şubede müşterilerine hizmet veren Başaran, işletmelerinde 256 kişiyi istihdam ediyor.

Başaran, AA muhabirine, ululuk desteğinin başarısını tetiklediğini anlattı.

Çocuklarının rızkı üzere yola çıktığını dile getiren Başaran, işlerinin haddinden fazla güzelce gittiğini, personel sayısını artırdığını, pres sayısını çoğalttığını ve devamında markalı bayilik (franchising) almak isteyenlerin namına geldiğini aktardı.

Güzellik merkezinin birlikte Milli Eğitim Müdürlüğüne sınırlı terbiye merkezinin bile bulunduğunu anlatan Başaran, burada yetiştirdikleri öğrencileri sektöre kazandırdıklarını belirtti.

Öğrencilerinin bir kısmının birlikte çalıştığını, aynı kısmının da ayrımlı merkezlerde işe girdiğini dile getiren Başaran, öz gösteriş merkezini yapmak isteyen karı girişimcilerle tecrübelerini paylaştığını, onları yönlendirdiğini söyledi.

Sevdiği işi ayırmak başarıyı getirdi

Başaran, işlerin büyümesinin ve müşterilerden mevrut talebin artmasının kendilerini bahtiyar ettiğini ve gururlandırdığını ifade ederek, “Ayrımsız işte kudretli girmek istiyorsanız sevdiğiniz işi yapmalısınız. Bire Bir herif sevdiği işi yapıyorsa elhak gerisinin geleceğini düşünüyorum.” diye konuştu.

KOSGEB Kahramanmaraş İl Müdürü Yasin Faziletkâr dahi çekicilik adına girişimcilere yönelik bindi programlarının devam ettiğini dile getirerek, şunları aktardı:

“Özellikle dahi avrat girişimciler, ilimizin kalkınması amacıyla mehabetli ayrımsız konu. Bu kapsamda 8 sene evvel desteklediğimiz Seher Başaran dahi bizden aldığı bindi sonrasında 9 bölüm açmış ve 200’ün üstünde istihdam sağlıyor. Bunları istihbar etmek bizleri çokça memnun ediyor.”

Share: